Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla düzenlediği “Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması” başvuruları 15 Kasım’da sona eriyor.

İlki geçtiğimiz yıl yapılan yarışmaya ilgi oldukça yüksekti. Bu yıl ikincisi düzenlenen “Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması”nın teması “Çocuk işçiler”. Her yıl çocuk işçilerle ilgili yüzlerce habere tanık oluyoruz, çevremizde gördüklerimiz cabası. Güzel bir noktaya dikkat çeken yarışmaya katılmak için en fazla 5 dakika uzunluğunda olan ve çocuk işçiler sorununu ele alan filmler ile başvurulabiliyor.

Yarışmaya başvuran eserlerin yönetmen (eser sahibi) veya yapımcısından en az birisinin T.C. veya K.K.T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Bir kişinin birden fazla eser ile başvurabileceği yarışmaya daha önce herhangi bir yerde gösterilmemiş ve ödül almamış eserler kabul edilecek. Ayrıca, eser sahiplerinin bugüne kadar çekmiş olduğu herhangi bir uzun metraj filmi bulunmaması gerekiyor.

Yarışmaya başvuran eserler, öncelikle ön jüri tarafından değerlendirilecek ve finale kalan en az 10 en fazla 15 eser arasından jüri son değerlendirmeyi yapacak. Çocuk işçiler sorununu en iyi şekilde sunan, kriterlere uyan, akılda kalıcı ve yaratıcı bulunan eserlerin birincisine 15 bin TL, ikincisine 10 bin TL, üçüncüsüne 5 bin TL verilecek. Yarışmaya www.kisafilmuzunetki.org adresinden başvurulabiliyor.

Yarışmaya başvuranlar, usta isimlerle bir araya geliyor Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması, yarışmaya başvuran tüm eser sahiplerinin katılımıyla Kısa Film Buluşmaları’nı gerçekleştiriyor. Düzenlenen atölye çalışmalarıyla gençler, sinemanın usta isimleriyle bir araya gelerek onların deneyimlerinden yararlanma şansı elde ediyor.
Kisa Film Yarismasi

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”15249″ name=”En çok kullanılan profil fotoğrafları”]

[irp posts=”15245″ name=”9 ayda 71 milyon yolcu uçtu”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir