Kapat

Sadece 41 Dakikada Hazır Araç

Aracınızın İkea kutusundaki gibi bir kutuda evinize geldiğini ve kendi aracınızı kendinizin monte ettiğini düşünün…

Kendi arabanızı sadece bir saat içinde kurabililir ve yasal olarak trafiğe çıkabilirsiniz. Şaka değil, bir gelecek senaryosu da değil bu! Urban Tabby ile modüler mobilya denilen uygulamada olduğu gibi, büyük marketlerde paketler halinde araba satın alabilecek ve bunları kendiniz monte edebileceksiniz.

Urban Tabby denilen paket arabaların arkasında bir İtalyan firması var. Şirket tarafından yayımlanan görüntülerde, bir ekip arabayı 41 dakikada monte etti. İki ve dört koltuklu versiyonları olan arabanın elektrikli, hibrid ya da klasik benzinli olmak üzere farklı motor seçenekleri bulunacak.

Araba saatte 85 kilometre hıza çıkabilecek. Projenin arkasında olan Francisco Liu ve Ampelio Macchi, arabanın kolayca taşınabilecek şekilde olacağını ve montesi için özel cihazlar gerekmeyeceğini söylüyorlar.

İki farklı model

Projenin ilk ürünü olan Tabby’nin şu an için iki modeli var: Tabby ve Tabby Urban. Tabby, 60 dakikada kurabileceğiniz, istediğiniz elektrik veya hibrid motorunu monte edebileceğiniz 4 kişi taşıyabilen bir araç modeli.

Universal bir şaseye sahip olan bu modelin bütün çizimlerini ve 3 boyutlu görüntülerini şirketin web sayfasından edinebiliyorsunuz. Eğer Tabby modelini geliştirmek veya daha detaylı teknik çizimleri istiyorsanız, yine aynı sayfada yer alan formu doldurup göndermeniz yeterli.

Tabby, 2 ve 4 kişilik iki tip şase modeli sunuyor ve şasenin ön sipariş fiyatı sadece 500 Euro. Şaseye ulaştıktan sonra yapmanız gereken web sayfasından indirdiğiniz belgelere göre geri kalan parçaları toplamak ve birleştirip şasenize monte etmek.

Toplama parçalar

Eğer geri kalan parçaları bildiğiniz dükkanlardan toplamak istemiyorsanız, bu parçaları da şirketten isteyebiliyorsunuz. Elektrik motor ve tesisatını (1520 Euro), pil ünitelerini (698 Euro), koltukları (80 Euro) ve tekerlekleri (338 Euro) ayrı ayrı sipariş edebiliyorsunuz.

Arabanın satışına ilkbaharda başlanacak. Arabanın tamamen monte edilmiş modelleri ise 5.445 ve 8.168 dolar arasında fiyatlardan satılacak.

Hayati Kdrgl {Hayati}

hayaleturk.com kurucusu ve tasarımcısı