Apple’ın, cihazlarında kullandığı, neredeyse artık imzası haline gelen kişisel asistan Siri‘nin yapımcı firmasını satın aldı.


2012 yılında Apple‘ın, Siri markasını almasıyla birlikte Viv Labs şirketini kuran Dag Kittlaus, Adam Cheyer ve Chris Brigham üçlüsü artık Samsung bünyesinde çalışıp, Samsung cihazlar için yazılım üretmeye başlayacak.

Satın alma sırasında, Samsung‘un ödediği fiyat ise henüz açıklanmış değil.

viv

Samsung‘un Viv Labs firmasıyla ilgilenmesinin sebeplerinden birininse, şirkete ait olan yapay zekanın yapabildikleri. Kendi kendine kodlar yazıp, kendisi için görevler atayabilen bu yapay zeka, daha iyi bir telefon asistanı için iyi bir teknoloji olacaktır.

Viv Labs, bu yapay zekayı, 2016 başlarında yaptığı konferansta tanıtmıştı.

Bu yapay zeka kullanılarak yapılacak olan asistan, Microsoft Cortana, Google Asistan ve Apple Siri‘den daha iyi olacağı söyleniyor.

Viv Labs‘ın, Samsung bünyesinde üreteceği yazılımın, 2017 yılının ikinci çeyreğinde Samsung cihazlarda yerini alacağı bekleniyor. Galaxy Note 8‘de yer alma fikride insanların kafasında oluşmuş durumda.

NEW YORK, NY - JUNE 06:  View of Samsung signage at the official 2016 CFDA Fashion Awards after party hosted by Samsung 837 in NYC on June 6, 2016 in New York City.  (Photo by Neilson Barnard/Getty Images for Samsung)
(Photo by Neilson Barnard/Getty Images for Samsung)

Asistan, Note 8′den sonra çıkacak olsa dahi, telefonun içerisinde bulunacağını düşünüyorum bende. Daha sonra güncellemeyle birlikte aktif edilecek bir özellik olabilir.

Hayaleturk.com'da yayınladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 1841 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe