“Sanat sanat için midir, yoksa sanat halk için midir?” sorusu dilimize pelesenk oldu, bu soruya farklı cevaplar versek de sanat kendine bir yol bulup, ilerlemeye devam ediyor.

Türkiye her ne kadar uluslararası platformda sanatla anılmasa da, ülkemizde sanata destek veren, sanatçıyı topluma kazandıran sosyal sorumluluk projeleri de yok değil. Bunlardan bir tanesi de Doğuş Grubunun desteğiyle ikinci yılına giren Sanata Bi Yer projesi. Proje sanatla uğraşan bir çok öğrenciye ücretsiz seminer düzenliyor ve eserlerini sanatseverlerle buluşturma imkanı sunuyor. Cumartesi günü için bir planınız yoksa siz de Sanata Bi Yer verin.  

sanatabiyer1 
Toplumun geleceğine katkı sağlamak hedefiyle Doğuş’tan İyi Bir Gelecek, Doğuş ile Gelecek” vizyonu altında sosyal sorumluluk projelerini yürüten Doğuş Grubu, Sanata Bi Yer projesiyle kültür ve sanatın gelişimine destek olmayı sürdürüyor. Bugüne kadar 170’in üzerinde öğrencinin 350’yi aşkın çalışmasını sergilemek üzere İstinyePark, bomontiada gibi Doğuş Grubu mekânlarını galeriye dönüştüren Sanata Bi Yer projesi, şimdi de sanatla ilgilenen öğrenciler için ücretsiz seminerler düzenliyor.  
 
Üniversite öğrencilerine çalışmalarını sanatseverlerle buluşturma olanağı sunan ve ikinci yılına giren Sanata Bi Yer projesi, kültür ve sanata desteğini sürdürüyor. Proje kapsamında Kasım ve Aralık aylarında İstanbul bomontiada’da bulunan Atölye İstanbul’da düzenlenecek “Sanata Bi Yer Seminerleri” ile sanat ve sanat dünyasına yönelik pratik bilgiler verilerek öğrencilere katkı sağlanması hedefleniyor. 

sanata bir yer 
4 Kasım Cumartesi günü bağımsız sanat yöneticisi, Taner Ceylan Studio menajeri, Artwalk Istanbul Kurucusu, ARD Collection Arşiv ve İletişim Sorumlusu Saliha Yavuz’un konuşmacı olarak katılacağı “Sanatçı ve Diğer Roller, Haklar” başlıklı seminerde; sanat eseri ve üretiminin dışındaki dünyaya ilişkin pratik bilgiler, sanatçının profesyonel hayatta ihtiyacı olabilecek iletişim biçimleri ele alınacak. Saliha Yavuz, 25 Kasım Cumartesi günü ise sanatçının profesyonel alanda ihtiyaç duyacağı dokümanlar, portfolyo ve artist statement yazımına ilişkin bilgi, örnek ve açıklamalarla “Sanatçı Dokümanları ve Portfolyo başlıklı seminer verecek. 9 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek “Sanat Prodüksiyonu ve Kolektif Sanat Üretimi” başlıklı seminerde de fotoğraf sanatçısı ve sergi tasarımcısı RecCollective kurucularından Sevim Sancaktar, sanat prodüksiyonunda iş yönetim biçimleri ve olanakları ile kolektif sanat üretimine dair bir konuşma gerçekleştirecek. Öğrenciler seminerlere http://www.sanatabiyer.com/ üzerinden ücretsiz katılabilecek. 

sanata bir yer doğuş 
Sanata Bi Yer Projesi kapsamında bugüne kadar 800’e yakın öğrencinin 2500’den fazla çalışması siteye yüklendi. Resim, fotoğraf, enstalasyon, heykel, baskı-edisyon gibi farklı disiplinlerdeki 350’den fazla çalışma Doğuş Grubu’na ait mekanlarda sergilendi; 60 adet iş sanatseverler tarafından satın alındı. 
 
Proje, MIXX Awards Türkiye Yarışması’nda, “Marka Destinasyon Siteleri ve Mikro Siteler” kategorisinde Gümüş MIXX Ödülü, 14. Kırmızı Ödülleri’nde “Dijital Kategori’de” Başarı Belgesi ve son olarak Kristal Elma Festivali’nde Dijital ve Sosyal Medya Dalında, Websitesi/Hizmet Kategorisi’nde Kristal Elma kazandı. 

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir