Gezginler seyahate çıkmadan önce bir çok siteden fiyat kıyaslaması yapıp, zaman ve para bakımından en uygun olanını tercih ediyor.

Modern global dünya üzerinde ziyaret edilemeyecek kadar uzak bir yer kalmadı. Herkesin kendine has varış noktaları olsa da gezginlerin çoğunluğunun hâlâ ortak bir özelliği bulunuyor: En uygun fiyatla seyahat planı yapma arzusu. Kullanıcıların seyahat için dijitalde dokundukları noktaların sayısı hızla artıyor. Gezginler, arama motorları, rezervasyon uygulamaları, seyahat acentelerinin web siteleri ve fırsat siteleri aracılığıyla daha iyi teklifler arıyorlar.

Son Expedia Media Solutions Raporuna[1] göre, tüketicilerin bazıları, seyahatlerini planlamadan önce 38 kadar site ziyaret edebiliyorlar. Kullanıcılar bir rezervasyon yaptırmadan önceki hafta internette geçirdikleri süre her geçen gün artıyor. Bu da pazarlama uzmanları için eşsiz erişim noktaları ortaya çıkarıyor. Bununla birlikte Dijital pazarlama ajansı Fuel‘e[2] göre, ise gezginlerin neredeyse yarısı (yüzde 48,4), bir seyahat için araştırma yapmaya arama motorlarını kullanarak başladıklarını belirtiyor.

Günümüzün tüketicileri; göz atmak, aramak ve alışveriş yapmak için pek çok farklı cihaz kullanıyorlar. PhoCusWright[3]’a göre gezginlerin yüzde 41’i seyahatleri için aramalarını akıllı telefonlarından veya tabletlerinden yapıyorlar. Bu gezginlerin yüzde 55’i mobil cihaz kullanarak arama yapmış olsalar da daha sonra rezervasyon yapmak için bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanmayı tercih ediyorlar.

Ortaya çıkan yeni veri noktaları ile müşterilere daha etkin ulaşmak mümkün

Çevrimiçi seyahat sağlayıcılarının, her zaman e-ticaret dünyasının bir parçası olduğunu belirten RTB House Doğu Avrupa Bölge Direktörü Ömer Aras, “Dijital dönüşüm ile birlikte ortaya çıkan yeni veri noktaları ve bu noktalardan gelen yüksek hacimli akış nedeniyle hızla değişen dünyanın gereksinimlerini karşılamak gün geçtikçe zorlaşıyor. Bu yeni veri
noktalarından faydalanarak, güçlü bir yeniden hedefleme teknolojisi sağlayıcısı ile markalar, müşterilerinin döngüsünü anlamada yeni bir çığır açabilir. Satın alma sürecinin erken aşamasında, yolculuklarını planlarlarken kendi kişisel cihazları üzerinden veya evlerinin konforunda müşterilere ulaşabilirler” dedi.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe