Mücadele etmemizin sebebi dünyayı değiştirmek değil, dünyanın bizi değiştirmesine izin vermemek için filmde beni en çok etkileyen cümlelerden biri oldu.

Açıkçası filmi izlemekte tereddüt edip hep ertelemiştim. Nedeni ise konusunu gerçek bir hikayeden almış olması ve merkezinde çocukların olması.Dram ağırlıklı bir film, yaşanan olaylar tümüyle filme aktarılmış. İzledikten sonra kendime gelemedim uzun zaman, şu an bu yazıyı yazarken bile aynı ruh halinin etkisindeyim. Ben dram severim ve psikolojimde sağlamdır diyenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film. İzlemeden önce tereddüt edip izledikten sonra da sarsılmış olsam da izleyerek doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Şayet izlemeyenler varsa tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirler… 🙂

Filmin konusu: Kang In Ho Mujin’de sağır ve dilsizler okuluna resim öğretmeni olarak atanır. Zaman geçtikçe okuldaki şiddet ve taciz olayına şahit olur. Bu durumu tüm Dünya’ya duyurmak için çabalar ve bunun için Mujin İnsan Hakları Merkezi’nde çalışan Yoo Jin’den yardım ister.

Yapımı : 2011 – Güney Kore
Tür : Dram,
Gerilim, Suç, Psikolojik
Süre:
125 Dak.
Yönetmen :
Hwang Dong-Hyuk
Oyuncular :
Gong Yoo, Jeong Yoo-mi , Kim Hyun-soo ,
Baek Seung hwan, Choi Jin-ho
IMDB Puanı:
8.0

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

Yazı önerisi
Ekim'de İzlemeniz Gereken Filmler ve Vizyon Tarihleri
Yazı önerisi
IMDb'ye Göre Son Zamanların En Popüler 10 Dizisi

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe