Soyağacı uygulaması ülke olarak çok sevdik, hepimizde kökümüzü öğrenme merakı bizi aldı götürdü, ama daha ilk günden açılır açılmaz sistem kilitlendi.


Soyağacı uygulaması çok fazla ilgiden dolayı kilitlenmişti, bu uygulamanın ne zaman devreye gireceği konusunda net bir bilgi vermeyen Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tekrar açıklamada bulundu.

Ne zaman açılacak?

Soyağacı uygulaması en geç bir hafta içerisinde tekrardan kullanımda olacak.

Kota olacak mı?, nasıl gireceğiz?

Şuanda herhangi bir kota durumu söz konusu değil, kota durumu olduğunda başvuru gibi konular için Hayaleturk‘den anlatımını yapacağız.

İlk gün soyağacı uygulamasını 310 Bin kişi kullanabildi.

Soyağacı uygulamasını merak eden bizler yüklendik ve sadece 310 Bin kişi görüntüleyebildi soyunun nereye dayandığını, Şuanda alt yapı çalışmaları devam ederken, E-Devlet‘in 4 milyon kullanıcısı olduğu belirtiliyor.

Yazı önerisi
Fransız ressam Monet'nin 'saman yığınları' rekorları kırdı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın açıklaması ise şöyle ;

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca çalışma yürütülüyor. Sistemin kapasitesinin yükseltilmesi söz konusu. Şu anda test çalışması yapıyoruz. ‘Sistem kilitlenmeden en fazla ne kadar soyağacı sorgulama yapılabilir’ konusundaki çalışma sürüyor. En geç bir hafta içinde vatandaşlar yeniden soyağacı sorgulaması yapabilecek. Ancak günlük kota olacak. Kullanıcılardan ricamız, sakin olmaları

 

 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe