Yeni neslin belki de çok aşina olmadığı ama 70’lerde aşıkların birbirine onun şarkılarını fısıldadığı yıllara geri dönmeye ne dersiniz?

Ebeveynlerimizin TRT ekranlarında hayranlıkla dinlediği, plaklarının, kasetlerinin yok sattığı, birbirinden değerli sanatçıların seslendirdiği Çiğdem Talu şarkıları Spotify’da Erol Evgin’den Neco’ya, Nükhet Duru’dan Yeliz’e ve Tanju Okan’a kadar pek çok sanatçının seslendirdiği Çiğdem Talu şarkılarına gidip, Spotify ile biraz nostalji yapmaya hazır mısınız? 

Spotify 
İlk roman yazarlarından Recaizade Mahmut Ekrem’in torunu olan Çiğdem Talu, edebiyata düşkün bir aile içinde yetişen ve ailesinden gelen bu birikimi kadın kalbinin incelikleri ile ömrünün son 10 yılında şarkı sözlerine döken bir sanat aşığı… 1972 yılından hayata gözlerini yumduğu 1983 yılına kadar döneme damgasını vuran şarkıların sözlerine imzasını atan Çiğdem Talu’nun doğum gününde Spotify, dinleyicileri bugün biraz nostalji yapmaya davet ediyor. 

spotify nostalji 
70’li yılların başında şarkı sözleri yazmaya başlayan ve Melih Kibar ile olan birlikteliği döneminde Türk pop müziğinin dillerden düşmeyen şarkılarını yazan Çiğdem Talu şarkılarını en çok Erol Evgin seslendirdi. Erol Evgin’in bugün dahi dinleyicileri geçmişe sürükleyen şarkılarının yanı sıra, Erol Büyükburç, Yeliz, Nükhet Duru, Füsun Önal, Neco, Nilüfer ve 
Selçuk Ural gibi pek çok usta sanatçı da Çiğdem Talu şarkılarını müzik severler ile buluşturdu. Türk müzik tarihine pek çok hit kazandıran Çiğdem Talu’nun doğum gününde, sanatçının kalbinden çıkan şarkılar ile Spotify’da bugün nostalji yolculuğu müzikseverleri bekliyor.

İşte o nostalji listesi

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”11693″ name=”Spotify 50 yılın en hit yaz şarkılarını açıkladı”]

[irp posts=”8920″ name=”Spotify’da Profil Resmi Değiştirme Resimli Anlatım”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir