Sunduğu çizgi filmler ile izleyenlerin beğenisini toplayan TRT Çocuk’un yeni çizgi filmi ‘Su Elçileri’nde eğlenceli, neşeli ve suda zaman geçirmeyi çok seven Kaptan Pengu, arkadaşları Misket, Pelik ve Mandalina ile doğal kaynakları korumak için çalışacaklar.

Birbirinden heyecanlı maceraların yaşanacağı bölümlerde çocuklar tabiat ile ilgili tüm detayları öğrenme imkânı yakalayacak.Uzman pedagog ve eğitim bilimcilerin gözetiminde okul öncesi çağı 5-7 yaş grubu çocuklar için hazırlanan ‘Su Elçileri’, çocukların öğrenirken eğlenmelerini sağlayacak. Çocuklar için uygun ve güvenli bir içeriğe sahip olan çizgi filmin ilk bölümü 24 Nisan Salı günü saat 16.50’de, tekrarı ise aynı gün saat 19.20’de TRT Çocuk kanalında yayınlanacak. Yayınlanan bölümleri kaçıranlar ise TRT Çocuk Mobil uygulaması ve trtcocuk.net.tr adresinden tüm bölümleri izleyebilecek.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilen, TRT ve Millî Eğitim Bakanlığı’nın ortaklığında hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen ‘Su Elçileri’, Eğitim ve Farkındalık Artırma Projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda gerçekleştirilmiştir.

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”26017″ name=”Türkiye’de Geçen Yıl 58 bin 27 Kitap Yayımlandı”]

[irp posts=”26011″ name=”Akıllı telefon seçme rehberi”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir