Uydunun Japonya’dan Kazakistan’ın Baykonur uzay üssüne getirildiği açıklandı.

Türkiye’nin haberleşme kapasitesini üç kat artıracak olan Türksat 4A uydusu, fırlatılmak üzere Kazakistan’ın Baykonur uzay üssüne getirtildi. Üretimi Japonya’da tamamlanan Türksat A4 uydusunun. bir kargo uçağı ile Japonya’dan Kazakistan’ın Baykonur uzay üssüne ulaştırıldığı açıklandı

15 Şubat’ta fırlatılması planlanan uydu, gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ve montaj ile test kontrollerinin yapılmasından sonra fırlatılmaya hazır hale getirilecek. Baykonur uzay üssünden 15 Şubat’ta Proton taşıyıcı roketiyle fırlatılacak olan uydu, Türkiye başta olmak üzere Orta Asya, Orta Doğu, Avrupa ve Afrika kıtaları üzerindeki yayın kalitesini artıracak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni yılın ilk haftası Japonya’ya yaptığı resmi program kapsamında, Türksat 4A ve Türksat 4B uydularının yapıldığı Tokyo’daki Mitsuhishi Electric firmasının uydu üretim merkezini ziyaret etmiş ve uyduyu teslim almıştı. Haberleşme uydusu olan Türksat 4A, Japon Mitsubishi Electric firmasının geliştirdiği DS2000 platformu üzerinde inşa edildi.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe