Tüyap Kitap Fuarı Açıldı

32. kez düzenlenen  İstanbul Kitap Fuarı kapılarını kitap sevenlere açtı. 10 Kasım! a kadar açık kalacak bu fuar’ da yüzlerce yayınevi yeralıyor.

Fuar TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen fuar bugün 12.00′ de resmi olarak açıldı.

Genci yaşlısı akın eden fuarın tabii kide en gözdeleri öğrenciler oldu. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan fuar, öğrencilein macera kitabı baktıklarını ve öğretmenlerini verdiği listedeki kitapları almaya geldikleri gözde yer oldu.

Tüyap Fuar sorumlusu Halil Aydın; “Bu sene geçen seneye oranla daha yüksek bir katılım bekliyoruz. Özellikle salon sayıları arttı ve temanın tarih olmasıyla yüksek bir katılım bekliyoruz. Yayın evleri açısından farklı kitap çeşitleri var. Fazla etkinlik olacak ve çok sayıda kitap imza günü olacak. Okul kitlesinin de fazla katılacağını düşünüyoruz.”  dedi.

Timaş Yayıncılık Gnl. Müdür Yardımcısı İhsan Sönmez ise  “Türk edebiyatında yeni isimlere yatırım yaptık. Ahmet Turan Köksal, Ahmet Tezcan gibi yazarların yeni katiplarıyla iyi bir çıkış yapmak istiyoruz. Bunun yanında yine tarih kitaplarımız geniş yer tutuyor. Fuar boyunca imza günlerimiz de olacak.” olarak konuştu.

 

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise geçen yıllarda olduğu gibi 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Furkan Şahin {Furkan Şahin}

Coder, Pc Uzmanı kendi çapında takılan üniversite öğrencisi