İstanbul’un Tuzla ilçesi’nde akşam saatlerinde hissedilen ve vatandaşları rahatsız eden yoğun etkili koku, yetkilileri harekete geçirdi.

 Dün akşam saatlerinde İstanbul’un Tuzla İlçesi’nin bazı mahallelerinde genizleri yakan, yoğun bir koku hissedildi. Vatandaşların ihbarı üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Tuzla Belediyesi harekete geçti AFAD’ında katıldığı araştırmada kokunun kaynağı öğrenildi. 

Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı’nın yaptığı açıklamada kokunun sanayi bölgesinden geldiği, bölgede vidanjörler ile yapılan kaçak kimyasal madde deşarj noktasının tespit edildiği duyuruldu.

Tuzla Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle;

“Tuzla Belediyesi,Valiliğimiz AFAD ekipleri, İBB, İGDAŞ, İSKİ ekiplerince yapılan araştırma sonucu, sanayi bölgesinde vidanjörler ile yapılan kaçak kimyasal madde deşarj noktası tespit edilmiştir. Zehirli olmayan nahoş kokunun kaynağı olduğu kanaati ile Emniyet Müdürlüğümüz tarafından tüm MOBESE kamera kayıtları incelenerek kaçak kimyasal madde döküm yapanların cezasız bırakılmayacağı bilinmeli. 15 yıl önceki haberi yayımlayarak, spekülatif açıklamalar ile korku salmaya çalışanların dikkate alınmamasını, konunun Valilik, İBB ve Belediyemizce takip edildiğini kamuoyuna saygı ile bildiririm.”

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe