Twitter’dan büyük bir yenilik daha geliyor.Geçtiğimiz günlerde karakter sayısını 280’e çıkararak kullanıcılarına kolaylık sunan Twitter, şimdi de tweetleri birbirine bağlayan bir uygulamayla karşımızda.

Retweet, @yanıtla ve hashtag bu özelliklerinin yanı sıra artık bir kaç tweeti üst üste yazarken aralarında bir bağ kurabileceksiniz. Her gün binlerce “dizi” tweetlendiği için böyle bir uygulamaya geçen Twitter, kullanıcılarına kolaylık sunuyor.

Uzun bir hikaye anlatmak ya da yaşanılan olayı bütünlük oluşturacak şekilde tweetlemek,  bireysel elementleri sergilemek için oldukça yaratıcı bir çözüm.

Dizi tweetlerle artık tweetleri takip etmek, hikayeyi okurken bütünlüğü yakalamak daha kolay olacak.

Dizi tweet’i nasıl oluşturacağız sorusuna gelirsek, oldukça kolay bir yöntem. Dizi tweet oluşturmak için Tweetle kısmına “artı” tuşu eklemeniz yeterli. Tweet dizilerinizi aynı anda yayınlayabilirsiniz. Aynı zamanda yayınlamış olduğunuz tweetlerinize yeni bir tweet eklemek için “yeni bir tweet ekleyin” butonunu kullanmanız yeterli. Diziyi göster etiketiyle de tweet dizinizi kolayla görüntüleyebilirsiniz.

Bu güncelleme gelecek haftalarda iOS, Android ve Twitter.com’da kullanıcılara sunulacak. Ancak öncesinde uygulamanızı güncellediğinizden emin olun

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe