Wikipedia kurucusu Jimmy Wales, Twitter tarzında fakat tamamen reklamsız kurulan yeni sosyal ağ  tpo.com’u bizlere tanıttı. The People’s Operator(TPO)  ortaklığı ile geliştirilen sosyal ağ,kullanıcıları sosyal sorumluluk ve amaçlar çerçevesinde birleştirmeyi amaçlıyor. TPO’nun ilk ideali kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar için bağış toplamayı daha da kolaylaştırmak.

Günümüzde kullandığımız sosyal ağlarda ki gibi fotoğraf,video ve durum paylaşıp güncellemeleri yapabileceğimiz TPO’nun diğer sosyal ağlardan farkı iş ortakları olarak reklam odaklı yerine sosyal sorumluluk organizasyonlarını belirlemesi. Bu sayede bağış yapılabilmesi için kullanıcı ile bir bağ köprü oluşturuyor, TPO kullanıcıların desteklemek istediği konu ile ilgili farkın dalık ve kampanya oluşturmak için gerekli fon toplanması için ihtiyacı olan araçlar ile birlikte sunuluyor.

TPO Anasayfa

2012’de Birleşik Krallık’da sunulmaya başlayan TPO mobil uygulaması,müşterilerin faturalarının %10’luk kısmını dilerlerse bir hayır kurumuna bağışlamasını sağlıyor bunun ile birlikte elde ettiği karın %25’ini hayır kurumlarına bağışlayan TPO,sosyal ağı ile ABD’ye açılıyor.Bu yeni girişim mobil operatörün daha geniş kitleye ulaşmasını sağlayabilir.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe