Dijital dünyanın iş yaşamını yönlendirdiği bu yüzyılda ekonomik ve sosyal gelişmeler artık internet üzerinden gerçekleşiyor.

Yatırımını ve girişimciliğini internet üzerinden satışa çevirmek isteyen kişiler pazarlama taktikleri ile rakiplerinin önüne geçmek için etkin yollar arıyorlar. Web üzerinden tüketici potansiyelini artırmak, kullanıcı ihtiyaçlarını doğru bir şekilde listelemek için SEO çalışmaları gerçekleştirilir. Son zamanlarda hızlı bir yükseliş trendi yakalayan SEO, SEO Uzmanlığı diye bir mesleği de hayatımıza kattı.

SEO, bir pazarlama tekniği olmakla beraber, anahtar kelime analizinden doğar. Kullanıcıların, bir siteye neden ve nasıl geldiğini, siteyi bulmak için hangi anahtar kelimeleri kullandıklarını belirlemeye yardımcı olur. Böylece hedef kitlenin dikkati çekilerek ürünleri ya da hizmeti pazarlama konusunda bir adım daha ön plana çıkılır. Arama motorlarından en etkin şekilde faydalanmak isteyen işletmeler ise mutlaka arama motoru optimizasyonu ile ilgili bilgi sahibi olmalılar. Seo ile ilgili bilgilerinizi tazelemek veya SEO alanında daha çok şey öğrenmek istiyorsanız, sizlere LinkedIn’in satın aldığı Lynda’daki eğitimleri takip etmenizi öneriyoruz.

Günümüzde doğru bilgiye ulaşmanın ve bu bilgiyi paylaşmanın yolu arama motorlarından geçiyor. Yeni nesil pazarlamacılar için interneti etkin kullanma ve potansiyel müşteri ihtiyaçlarını karşılama son derece önem arz etmektedir. Bu sebeple e-Ticaret üzerinden ürün ya da hizmet veren birey ve firmalar internet kullanıcılarına en hızlı ve etkin şekilde ulaşmayı hedeflerler. İnternet kullanıcı alışkanlıklarına göre, arama motorlarında en üst sırada çıkan web sitelere tıklanma oranı çok daha yüksektir. “Arama motorları üzerinde daha yüksek sıralamalar elde etmek ve bunun sonucunda gerçek bir trafik akışı sağlamak amacıyla sitenizi ‘arama motorlarına’ pazarlamak” için SEO çalışmaları yapılmalıdır.

İşte tam bu noktada SEO denilince akla gelen yenilikçi dijital ajans ZEO Agency uzman kadrosu ve yenilikçi yapısı ile hem işletme hem de pazarlama ile ilgilenen herkesin yardımına yetişiyor. Ülkemizde çokça tanınan SEO ajanslarından Zeo aracılığıyla,  bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Avrupa’nın en büyük Dijital Pazarlama Konferansı’nı, bir kez daha ayağınıza kadar getiriyor. 20- 21 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan organizasyon Hilton İstanbul Bomonti Blu Hotel’de yapılacak. İki gün sürecek olan etkinlikte birçok yerli ve yabacı SEO uzmanı konferans verecek olup, aynı zaman workshoplar da gerçekleştirilecek. Dönüşümün artması için optimizasyon işlemlerini yapan SEO süreci üzerine söylenebilecek her şeyi duymaya, öğrenmeye hazır olun. Etkinlik hakkında detaylı bilgi edinmek için ZEO Agency web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”13081″ name=”İngilizce Öğrenmeniz İçin Mutlaka İndirmeniz Gereken 5 Uygulama #1″]

[irp posts=”11945″ name=”Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 3 Online İnternet Dizisi”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir