Türkiye’de geniş kapsamlı fonksiyonel olarak kullanılabilen ilk yerli arama motoru ‘YAANİ’ 25 Ekim tarihinden itibaren Turkcell tarafından kullanıcılara sunuldu.

Türkiye’mizin sembolü olan nazar boncuğunu yerli arama motorunun logosu olarak kullanması dikkatlerden kaçmadı. Yerli arama motoru ‘YAANİ’ için Turkcell yaklaşık 2,5 sene üzerinde çalıştı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, YAANİ’nin tanıtım toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin datasının artık Türkiye’de kalacağını, Çin ve Rusya gibi ülkelerin kendi dijital servisleri olduğu gibi Türkiye’nin de yerli dijital servisleri olması gerektiğini vurguladı. Şuan için sadece mobil cihazlarda kullanılabilen YAANİ ilerleyen günlerde bilgisayarlarda da kullanıma sunulacak. Mobil cihazlar için indirme işlemini Google Play ve App Store uygulamalarından yapabilirsiniz.

 

YAANİ Arama Motorunun Diğerlerinden Farkı Nedir?

Yaani’yi diğer arama motorlarından ayıran en büyük özelliği ana dilinin Türkçe olması.Diğer arama motorlarına göre daha kullanışlı ve daha basit olması dikkatlerden kaçmıyor.Bir diğer özelliği Yaani’nin sizin geçmişte arattığınız verileri depoluyor ve bu şekilde sizi tanıyor.Daha sonra ki aramalarınızda size daha doğru ve hızlı cevaplar veriyor bu şekilde size zaman tasarrufu da sağlıyor.

 

Turkcell Müşterilerine Özel Avantajı

Uygulamayı ilk kez indirdiğinizde Turkcell abonesiyseniz 1 GB hediye hattınıza tanımlanıyor.Yaani’yi kullanımda da 1GB hediye ederek toplamda 2 GB internet hediye ediyor.

Yerli Arama Motoruyla Güne Bir Adım Önde Başlayın…

  • Yaani hayatınızı kolaylaştırabilecek yeni bir arayüze sahip .İşte bu arayüzde ki bazı kısayollar :
  • Bulunduğunuz konumda ki hava durumunu öğrenebilirsiniz
  • En yakınınızdaki restoranları önünze serer
  • Yakınınızdaki sinema ve vizyondaki  filmlerin seanslarını size  sunar
  • Son dakika haberlerini sadece tek tıkla ulaşabilecekesiniz.

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”12914″ name=”2030’da Göreceğimiz 7 Muhteşem Teknoloji”]

[irp posts=”14865″ name=”Online dizi Fi’nin Yeni Sezon Tarihi Belli Oldu!”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir