İlk izlediğim Kore filmlerinden biriydi Blind. Aynı zaman da tekrar tekrar izlediğim nadir filmlerden biri.2011 yapımı olan ve bir seri katilin ortaya çıkması için yardım eden eski bir polis memuru olan kör bir kadının hikayesini anlatıyor.

Min Soo-Ah bir polis memurudur ve erkek kardeşiyle yaşıyordur.Bir gün erkek kardeşini gittiği konserden zorla alıp arabayı bindirir ve arabadan çıkmasın diye de kelepçeler.Arabayla evlerine giderken büyük bir kaza geçirirler ve erkek kardeşi elleri kelepçeli olduğu için kurtulamaz ve ölür kendi de kazadan dolayı kör kalır.

Hem bu suçluluk duygusundan hem de kör olduktan sonra hayata adapte olma anlamında zorluk çekmesinden dolayı  içine kapanır.Tek başına yaşıyordur ve yanında sadece ona yardım etmesi için eğitilmiş bir köpeği vardır.Hayatı bu şekilde devam ederken bir gün bir taksiye biner daha doğrusu bir taksiye bindiğine düşünür.Taksiye bindikten sonra bindiği arabanın taksi olmadığını fark eder.Taksinin şoföründen şüphelenir.Şoför birine çarpar ve köpek olduğunu söyler . Min Soo buna inanmaz ve polisi aramak için telefonunu alır.Şoför bunu engeller ona saldırır ama Min Soo eski bir polis olması dolayısıyla karşı koyar ve o esnada bir arabanın geldiğini gören adam oradan kaçar.Min Soo tüm bu olanları polise anlatır ama kimse kör olduğu için ona inanmaz ta ki başka bir görgü şahidi çıkana kadar.

Gerilim ve polisiye filmi sevenlere tavsiye ediyorum.

Konusu:”Min Soo-Ah (Kim Ha-Neul), erkek kardeşinin öldüğü kazada görme yetisini kaybetmiş eski bir polis memurudur. Bir gün Soo-Ah bindiği taksi şoförünün genç bayanları hedef alan bir seri katil olduğundan şüphelenir. Polise gider bildiklerini anlatır. Dedektif Jo (Jo Hee-Bong) başta kör olduğu için onu pek kâle almaz ama Soo-Ah’ın duyularının güçlü olduğunu görünce ona inanır. O sırada Kwon Gi-Sub (Yoo Seung-Ho)adında genç bir görgü tanığı daha çıka gelir. O Soo-Ah’ın bindiği arabanın bir taksi olmadığını iddia eder. İşler iyice karmaşık hale gelir.”

Bu arada, seri katil görgü tanıklarını ortadan kaldırmak için harekete geçer.

  • Tür: Gerilim, Aksiyon, Polisiye
  • Imdb: 6.9
  • Süresi: 111 Dakika
  • Yapım Yılı: 2011
  • Oyuncular:Kim Ha-Neul ,Yoo Seung-Ho ,Jo Hee-Bong

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”28382″ name=”Franz Kafka – Dönüşüm”]

[irp posts=”28452″ name=”Instagram IGTV ile yeni mobil video deneyimi sunuyor”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir