KültürSanat

Kültür Sanat

Sinemada yapay zekayı konu alan filmler!

Teknoloji mi sinemaya ilham verir yoksa sinema mı teknolojiye? Özel Sinema Kulübü Sinemia, bu tartışmayı bu kez yapay zeka üzerinden açıyor. Yapay zekanın yalnızca bir hayal olabileceği yıllarda çekilen filmlerden son dönemin heyecan verici bilim kurgu maceralarına, bu teknolojiye yer verilen dikkat çekici yapımlar Sinemia editörlerinin listesinde bir araya geliyor.

8. Malatya Uluslararası Film Festivali “Konuk Ülke” bölümünde Filistin’i ağırlayacak

Bu yıl 9-15 Kasım tarihleri arasında 8.’si düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali, “Konuk Ülke” bölümünde Filistin’i ağırlayacak. Yeni kuşak sinemacıların filmlerine yer verilecek bölümde Ortadoğu’nun kanayan yarası haline gelen Filistin sorununun sinemaya yansımaları ve Filistin sinemasının dünyadaki seyrini içeren çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Netflix, yeni dizisi Ruh Avıcısı’dan özel bir video paylaştı

Netflix, yeni dizisi Ruh Avıcısı’dan (The Alienist) özel bir video paylaştı! Diziden paylaşılan videoda başrol oyuncuları Daniel Brühl, Dakota Fanning, Luke Evans ve diğer oyuncular canlandırdıkları suçlu profilleme uzmanı karakterler ve 19. yüzyıl normlarını yıkmak hakkında konuşuyor… Ruh Avcısı, 19 Nisan’da Fransa ve Amerika dışında tüm dünyada ile aynı anda Netflix’te!

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe