Hakkımızda

logo

Hayati Kadiroğlu ve Ali Koçtürk tarafından 2008’de kurulan Hayaleturkcom, günümüze dek yaşadığı değişim ve yeniliklerle internet yayıncılığında dinamizmin temsilcisi oldu. Bugün ise kurucu ekip tarafından planlanan ilk Türk hayalet animasyon film projesinin senaryo ve tasarım çalışmalarını sürdürüyor. Bunun için internetin en ücra köşelerindeki mizahtan, kendisini maskot olarak gören her kişiye kadar geniş bir tarama çalışması yapıyor.

Hayal Et Türk! Burası senin yerin…

Hayaleturkcom,  yayın temellerini bedava forum hizmeti sunan Yetkin Forum hizmeti aracılığıyla 2008 yılında attı. İlk senelerde forumculuğa önem vererek, grafik ve grafikerlik konularında başarılı içerik paylaşımları yapıldı. Yetkin ve profesyonel forum editörleri sayesinde kısa sürede Türkiye’nin en çok ziyaret edilen grafik forumu haline gelen Hayaleturkcom, üye sayısını kısa sürede arttırmayı başardı.

2010 bizim senemiz oldu

Hayaleturkcom, Alexa gibi internet sitelerinin sıralaması yapan servislerde üst sıralara çıkmaya başladı. Bu yükselişle beraber üye sayısını iki katına kadar arttırmayı başaran Hayaleturkcom, grafik ve grafikerlik konularında birçok kişiye destek de sundu. Kısa süre içerisinde forum siteleri arasında hızlı yükselişle marka bilinirliliğini arttıran Hayaleturkcom’a yönelik girişilen itibarsızlaştırma çalışmaları sonucunda Nisan 2011’de yayın sonlandırıldı.

Bu son değildi!

2011’de yayını sonlandırılan Hayaleturkcom, yeni bir forum servisi MyBB ile “hayaleturk.tk” projesini hayata geçirdi. Bu forum üzerinden birçok bilgi paylaşımı yapıldı. Ancak ilk forumdaki üye sayısına ulaşılamaması ve arzu edilen başarının yakalanamayışı nedeniyle forum yayını durdurma kararı aldı.

2013’de daha güçlü hala geldik!

Forum tecrübe ve deneyimlerinden sonra hayaleturkcom.com ismi altında blog sitesi projesi hayata geçirildi. Şu anda internet dünyası için eğlenceli içerik, haber ve bilgilerin derlenip, paylaşıldığı blog sitesiyle birçok kişiye ulaşmayı başaran Hayaleturkcom, animasyon film projesi hayaline de hız verdi.

Facebook grubu kurarak, Hayaleturkcom markasına destek veren ve katkı sunan forum editörlerini bir araya getiren hayaleturkcom, tecrübe ve birikimlerini yeni internet kültürüyle bezeyerek takipçilerine taşımaya başladı.

Hayaleturkcom, Youtube kanalı üzerinden yapılan paylaşımlar, her platforma uygun sitesi ile hayal eden Türk için her yerde ve her zaman ulaşılabilir olmayı hedefliyor!

2016-2017’de maskotumuz tarzımız oldu

Hayaleturkcom, marka bilinirliliği ve popülaritesi artmaya başladıkça maskot çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda; tisho.com ve artzula.com sitesi altında Hayaleturkcom maskotunun yer aldığı kapüşonlu hırka, bay ve bayan tişört, kupa, telefon kılıfı tasarımlarını satışa sundu.

 


Kısaca hayaleturk.com

Hayal Edilenlerin İnternetteki Yüzü!

Bugün, dünden daha fazla internetle iç içeyiz. Özellikle mobil teknolojilerin hayatımıza girmesiyle beraber her yerden internete erişmek mümkün hale geldi. İnternette zaman geçirilecek sitelerin de giderek artmış olması, birçok deneyimi sanal alem aracılığıyla yaşamayı mümkün kıldı. Her ne kadar sanal da olsa, alışveriş yapmadan önce birinden fikir almak veya en keyifli ve eğlenceli anını fotoğraflayarak sevdiklerinle paylaşmak herkes için önemi bir haz ifade ediyor.
Hayaleturk.com, internet dünyasındaki hayal edilenlerin, yaşananların, bahsedilmeyenlerin ve eğlenceli haberlerin yayınlandığı içerik paylaşım platformu olarak internet deneyiminize farklı bir pencere aralıyor. Mizahın ve eğlenceli dakikaların Hayaleturk.com yazarları tarafından derlenerek paylaşıldığı sitede, kendinizden bir şeyler bulacağınız içeriklere yorumlarla ortak olabilir ve vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

 

Hayaleturk.com Kilometre Taşları

  • 13.06.2014 –  maskotumuz değişmiştir.
  • 12.09.2016 – Sanalbasın.com‘ a üye olduk.
  • 18.05.2017 – Bundle uygulamasına dahil olduk.
  • webmasto.com tarafından Mayıs ayının sitesi seçildik.
  • 16.06.2017 – iOS uygulamamız yayınlandı.

 

Gizlilik Politikası

© Copyrigth 2017 hayaleturk.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları hayaleturk.com’a aittir. hayaleturk.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar hayaleturk.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.
www.hayaleturk.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. hayaleturk.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.

 

Privacy Policy

We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the hayaleturk.com. However, sometimes the hayaleturk.com uses third parties to process your information. hayaleturk.com requires these third parties to comply strictly with its instructions and the hayaleturk.com requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the hayaleturk.com we sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the hayaleturk.com and its services. When you use hayaleturk.com online services, we use cookies and collect IP addresses. You can find out more about this in the hayaleturk.com cookies section of our full Privacy Policy.

hayaleturkcom TAKİP ETMEK İÇİN

Aşağıdaki linklerden sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilirsiniz.

Hayaleturk RSS

Hayaleturk Tumblr

Hayaleturk Google+

Hayaleturk Dailymotion

Hayaleturk YouTube

Hayaleturk Instagram

 

ALEXA

sanalbasin.com üyesidir