Yaşam

192 milyondan fazla hayvan, deney için laboratuvarlarda tutuluyor!

Sosyal medyada viral olan Save Ralph adlı kısa film, gözleri yeniden hayvan deneylerine çevirdi. Deneylerin devam etmesine verilen tepkiler günden güne artarken, B2Press Online PR Servisi , derlediği istatistiklerle bilançonun boyutunu ortaya koydu. 192 milyondan fazla hayvan yaşam alanlarından koparılarak laboratuvarlarda tutulurken, deneylerin %30’undan fazlası orta ve şiddetli acı veren uygulamalar içeriyor. Üstelik test edilen her 100 ilaçtan yalnızca ikisi piyasaya sürülüyor.

Hayalet Balık: SALP

Doğa her defasında bizi farklı bir şeyle şaşırtmaya devam ediyor. Üzerinde yaşamış olduğumuz bu evrende hayalimizin ötesinde canlılar mevcut. Hayalet Balık olarak adlandırılan ve bilimsel adı Salpidae olan balık çeşidi hayranlık uyandıran canlılardan biri.

Formula 1 Heyecanı 11-12-13 Haziran’da Tekrar Intercity İstanbul Park’ta Yaşanacak

Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu Formula 1TM, 2021 yılı takvimi kapsamında Intercity İstanbul Park’a geri dönüyor. Intercity İstanbul Park’ın Formula 1TM yönetimiyle gerçekleştirdiği anlaşmanın  ardından, 11 – 12 – 13 Haziran’da T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek organizasyonda tüm dünyanın gözü yeniden İstanbul’da olacak. 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir