Akıllı telefonlar hayatımızın her yerinde!

Günümüz ne getirirse bizler toplum olarak onu yaşıyoruz. Bizim yaşadığımız tüm olaylar bir tarih meydana getiriyor ve tarihimizi yaşatmak için çeşitli kayıtların yanı sıra birde tarihi eserlerimiz oluyor. Bu eserlerin mimari kısmına baktığımızda dönemi yansıtan heykeller görmek mümkün. Somut ve görsel olarak yorum yapmamızı sağlayan bu eserler şimdilerde bir kahramanlık anlatmaktansa isyanı dile getirmekte.

Yazı önerisi
Hafızanızı Geliştirmenin 10 Kolay Yolu!

Sanatçı Gali Lucas’ ta dönemin akıllı telefon bağımlılığını anlatan ‘’Absorbed by Light’’ isimli eserini işte bu isyan için meydana getirdi. Ve eseriyle ilgili yaptığı konuşmada şu sözleri söyledi:

-Kışın erkenden karanlık olduğunda, insanların cep telefonlarının şehrin her yerini aydınlattığını görüyorum. Parklarda, kafelerde, hatta bisikletlerinde. Bu oldukça ürkütücü. Hayatlarımızı yöneten bu ışık bazen bizim tek iletişim aracımız,fakat yine de bizi tamamen birbirimizden soyutluyor ve gerçek dünyadan koparıyor.

Lucas eserinde 3 farklı kişinin bir bankta oturarak akıllı telefonları ile ilgilenip çevrelerinden soyutlandığını anlatıyor.

Amsterdam Hermitage Müzesi’nde ışık festivali için sergilenmiş olan bu eserde heykellerin yüzüne akıllı telefonların ışığı yansıyor. Oldukça dikkat çeken bu eserde, İngiliz saantçı Lucas insanların nasılda birbirini görmezden geldiğini anlatıyor.

Yazı önerisi
Gülmenin Vücuda Etkileri Nelerdir?

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe