Üniversiteler, internet üzerinden ücretsiz takip edilebilecek derslerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bazı önemli derslere ücretsiz ulaşabileceksiniz. 

Türkçeye “Kitlesel Açık Çevrimiçi Ders” olarak çevirebileceğimiz, İngilizce kısaltması “MOOC” olan ve büyük ölçekli kitlelere önemli üniversitelerin, önemli derslerini ulaştırmak adına kurulan sistem yakın zamanda bazı platformlarda tamamen ücretsiz olmaktan çıksa da halen ücretsiz ulaşabileceğimiz yüzlerce dersi içinde barındırıyor. Bu derslerin 7 yıldan uzun bir süredir sürekli bir derlemesini yapan Class Central, geçen yıl uzun bir liste yayımladı. Bu listede günümüzün gözdesi nöral ağlar ve derin öğrenmeden beşeri bilimlerin önemli konularına, veriden ekonomiye uzanan geniş bir yelpazeden dersleri bulmak mümkün.

Aşağıda örneklerini görebileceğiniz listenin tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Kitlesel açık çevrimiçi dersler konusunda daha ayrıntılı okuma yapmak isterseniz biraz eski de olsa bu yazı sizi tatmin edecektir. Birkaç Türkçe ders içeren site isterseniz ise bilgeis‘e başvurabilirsiniz.

Bilgisayar Bilimleri

Beşeri Bilimler
Veri Bilimi
Bilim
Sosyal Bilimler

(Kaynak: dunyahalleri.com)

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”29802″ name=”TCDD Taşımacılık’ın reklamı sosyal medyayı salladı!”]

[irp posts=”29792″ name=”Mavi Kuş Testi”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir