Teknoloji gün geçtikçe gelişiyor peki.. Önümüzdeki 10 yılın teknolojilerini merak etmişmiydiniz?

Öncellikle Teknoloji nedir onu öğrenelim

Bir sanayi alanında gücü ve bilgiyi biriktirme, denetleme, işleme, iletme gibi amaçlarla oluşturulan makinelerin, araç gereçlerin, aygıtların, yöntemlerin vb. tümünü kapsayan uygulama bilgisi.

Yapay-Zeka---hayaleturk

AI – Yapay Zeka

Yapay zekâ, bir bilgisayarın veya bilgisayar kontrolündeki bir robotun çeşitli faaliyetleri zeki canlılara benzer şekilde yerine getirme kabiliyeti.

IoT---Nesnelerin-İnterneti-hayaleturk

IoT – Nesnelerin İnterneti

Aklınıza gelebilecek her nesnenin bir şekilde internete erişip, diğer cihazlarla iletişim halinde olmasıdır. Günümüzdeki her elektronik cihaz artık akıllı olmaya başladığı için artık bu cihazlar da birbirleriyle iletişim edebilir duruma gelmiştir.

Robots-Robotlar-hayaleturk

Robots – Robotlar

Genellikle insan biçiminde ve metalden vb. yapılan, programlanınca belirli bir işi ya da çeşitli işleri yapabilen, fabrikalarda tehlikeli işlerde insan yerine kulllanılan, elektrikle çalışan otomatik aygıt.

Additive-Manufacturing-3D-yazıcı-hayaleturk

Additive Manufacturing – 3D yazıcı

3D Yazıcı teknolojisi, bilgisayar ortamında tasarladığınız 3 boyutlu objeleri somut hale dönüştürebileceğiniz hızlı prototipleme araçlarıdır. STL dosyası olarak kaydedilen 3 boyutlu tasarımlar, 3D Yazıcıya gönderilerek katman katman gerçeğe dönüştürülür.

Mobil-internet-hayaleturk

Gelişmiş Mobil internet

‘Mobile internet’ mobil cihazlardan internete ulaşabilme olarak da adlandırılabilir, örnek olarak akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarların USB modem ve PCMCIA kartlar ile CDS, GPRS, 3G, 3.5 G (HSPA) ve 4G (LTE veya Wimax) standartlarından biri ile internet bulutuna bağlanabilmesi.

Sürücüsüz-Otomobil-hayaleturk

Sürücüsüz Otomobil

Sürücüsüz arabalar olarak da bilinen otonom arabalar, çevresini algılamak için sahip olduğu çeşitli sensörler ile insan müdahalesine gerek duymadan özerk bir şekilde hareket etme kabiliyetine sahip otomobillere verilen genel isimdir.

internet-hayaleturk

Gelişmiş internet

Internet, birçok bilgisayar sisteminin birbirine bağlı olduğu, dünya çapında yaygın olan ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır.

Kaynak

Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın

[irp posts=”13081″ name=”İngilizce Öğrenmeniz İçin İndirmeniz Gereken 5 Uygulama #1″]

[irp posts=”14833″ name=”Ekim’de İzlemeniz Gereken Filmler ve Vizyon Tarihleri”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe