Seneleeeer seneler önce izlediğim ve Kore dizisi deyince aklıma ilk gelen dizilerden 49 Days. İzlediğim zaman çok etkilenmiştim.Konusu bize uzak bir konu ama Kore dizilerinde bu tarz konular işleniyor ve inançlarında da böyle bir inanış var.Kore kültüründe ölen kişinin ruhunun cennete girdiği düşünülen gün olma özelliğiyle, çok özel bir gün olarak kabul ediliyor 49. gün.Dizi konusunu bir nevi bu inanıştan almış.

Diziye gelecek olursak. Ji Hyun evlenme arifesinde olan genç bir kızdır.Düğününe günler kala trafik kazası geçirir ve komaya girer.Kazadan sonra ruh bekçisi ona 49 günü olduğunu ve kendisi için onu seven ve ardından içten bir şekilde ağlayan 3 kişi bulması gerektiğini söyler. Ruh bekçimiz aynı zamanda Ji Hyun’un yol göstericisidir. Ji Hyun bunu gerçekleştirmek için Yi Kyung’un bedenini kullanır.Yi Kyun geceleri çalışıp gündüzleri de uyuyarak geçirir.Bu durumunun yani insanlardan uzak ve yalnız yaşamasının ardında da  başka bir hikaye yatmaktadır.

Ji Hyun ruh olarak gezerken,aslında yaşadığı hayatın onun düşündüğü gibi bir hayat olmadığını,nişanlısının,en yakın arkadaşının ve hayatında olan bir çok kişinin göründüğünden farklı olduğunu öğrenir.Onu gerçekten seven ve sevmeyen insanların farkına varır.Böyle bir durumda o içten ve sevgiden kaynaklı üç gözyaşı damlasını onun için akıtacak 3 kişiyi bulmakta hayli zordur.

Kore dizilerine yabancı olanlar ve bir şans vermeyi düşünüp Kore dizisi izlemek isteyenler için güzel bir başlangıç dizisi olabilir.Farklı konuları seven,uzadıkça konudan uzaklaşan dizilerden sıkılanlara 20 bölümlük konusu tadında bırakılmış bu diziyi tavsiye ederim.

Konu:Shin Ji Hyun düğününe günler kala trafik kazasında ağır şekilde yaralanarak komaya girer.Ruh bekçisi ona geriye dönmek ve yaşamak için 49 günlük bir zaman tanır.Bu zaman zarfında Ji Hyun ,onun seven ve ardından içten bir şekilde gözyaşı döken üç kişiyi bulmak zorundadır. Ji Hyun bunu yerine getirmek için akşamları çalışıp geceleri dinlenen Yi Kyung’un bedenine girer ve o üç kişiyi bulmaya çalışır.

  • Türü:.Dram , Fantastik , Komedi , Romantik
  • Ülkesi:Güney Kore
  • Oyuncular : Jung Il Woo, Nam Gyu-ri, Lee Yo-won, Jo Hyun-Jae, Bae Soo-Bin
  • Yapımı : 2011

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 5861 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe