Marvel’in dizi sektörüne giriş yaptığı ilk dizi Agents Of  S.H.I.E.L.D.Dizi bir çizgi roman uyarlaması. 2013 yılında başladı ve hala devam ediyor.Şu an dizinin 5. sezonu oynuyor.Dizimiz aslında Iron Man ,Thor ve The Avengers filmleriyle bağlantılıymış.


Bağlantılıymış diyorum çünkü bu filmlerin hiçbirini izlemeden bu diziyi izledim.Başta filmleri izlemediğim için bu konulara atıfta bulundukları için anlamadığım yerler oldu açıkçası ama izledikçe daha anlaşılır olup taşlar yerine oturdu.

Şu an 5. sezonu oynuyor ve her sezonda farklı konular ve değişen oyuncular olduğu için net konusu şudur demek ne kadar doğru bilmiyorum.Dizimiz de bolca ileri teknolojik aletler,zamana yolculuk hatta son sezonda-(uzayda bir galaksideler)bilim kurgunun ağır bastığı,efektlerin ve oyunculuğun iyi olduğu ki -Marvel dizi sektöründe hatırı sayılır bir yere sahip bu konu da-izlenesi bir dizi.

Bilim kurguyu ve inhuman yani süper güçleri olan insanların merkezinde olduğu dizileri seven ve bağlantılı olduğu Thor,Iron man ve Avengeres filmlerini izlemiş ve beğenmiş olanlara tavsiye ederim.

Konusu:The Avengers’taki rolünden sonra, Ajan Phil Coulson (Clark Gregg) dünya çapında hukuki yaptırım örgütü S.H.I.E.L.D.’e geri dönüyor. Henüz sınıflandırılmamış olayları çözmek için eğitimli ajanlardan oluşan küçük bir ekip kuruyor. Ekipte dövüş ve casusluk konusunda uzman olan Ajan Grant Ward (Brett Dalton), pilot ve dövüş sanatları ustası Ajan Melinda May (Ming-Na Wen) ve zeki ama çok da sosyal olmayan bilim adamları Ajan Leo Fitz (Iain De Caestecker) ile Ajan Jemma Simmons (Elizabeth Henstridge) yer alıyor. Bunların yanı sıra, ekibe bilgisayar hacker’ı bir sivil olan Skye (Chloe Bennet) de katılıyor. (Alıntı)

Oyuncular:Clark Gregg (Phil Coulson ) , Ming-Na Wen (Melinda May),Chloe Bennet (Daisy ‘Skye’ Johnson ),Iain De Caestecker (Leo Fitz ),Elizabeth Henstridge (Jemma Simmons), Henry Simmons(Alphonso ‘Mack’ Mackenzie)

Yapımı : 2013 – ABD
Tür : Bilim Kurgu , Aksiyon , Casusluk , Dram , Fantastik , Macera , Polisiye

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir