ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) başvuruları başladı. ÖSYM’nin AİS sayfasından başvuru yapabilirsiniz.

ALES ne zaman yapılacak?

ÖSYM’nin sitesinde 2018 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (İlkbahar Dönemi)  başvuru katalogu yayımlandı. Yüksek lisans, doktora ya da üniversitelerde akademik personel olarak görev almak isteyen adayların katılması zorunlu olan 2018 ALES Bahar Dönemi sınavı 06 Mayıs 2018 tarihinde saat 10:15 geçe yapılacak.

ALES ücreti ne kadar?

Başvuru yapmak isteyen adaylar 07.03.2018- 15.03.2018 tarihleri arasında ÖSYM’nin AİS sayfasında ya da en yakın ÖSYM bürolarından başvuru yapabilecek. Adayın son 50 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafı sistemde kayıtlı ise ve şifresi aktif ise belirtilen bankalara, sınav harcı olan 100 TL ‘yi yatırdığı takdirde şahsen başvuru yapabilecek. Geç başvuru süresi ise tek gün olup, 28 Mart 2018 tarihi olarak açıklandı.

Ödeme nereye yapılacak?

 Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!
[irp posts=”23601″ name=”Luke Cage’in ikinci sezonu Netflix’te”]
[irp posts=”23616″ name=” Türk Steve Jobs” ODTÜ Robot Günlerinde birinci oldu!”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir