Ünlü grafik kartı üreticisi AMD, grafik sektöründen iki dev transfer yaparak ar-gesini geliştirdi.


AMD, grafik sektöründen iki dev transferini duyurdu bu isimler ise Mike Rayfield ve David Wang oldu, Mike Rayfield AMD‘ye kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdür, David Wang’ın ise mühendislikten sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak katıldığını duyuruldu.

Rayfield, AMD’nin tüketici, profesyonel ve yarı özelleştirilmiş grafik ürünleri konusunda grafik bölümüyle ilgili tüm stratejik ve kurumsal yönetimden sorumlu olacak.Wang ise AMD grafik ürün ve teknolojileriyle ilgili teknik strateji, mimari, donanım ve yazılım da dahil olmak üzere grafik mühendisliği konusunda her konuda sorumlu olacak.

Konu hakkında AMD Başkanı ve CEO’su Dr. Lisa Su, “Mike ve David, karlı kurumsal büyüme ve lider ürün yol haritaları sunma konusunda kendilerini kanıtlamış endüstri liderleridir” dedi ve sözlerine şöyle devam etti “Geçtiğimiz sene tüketici, profesyonel ve makine öğrenimi pazarları için tanıttığımız GPU ürünleri üzerine kurduğumuz grafik işimizle sağladığımız muhteşem hızlanmamızla 2018’e giriyoruz. Mike ve David’in liderliği altında Radeon’un ayak izlerini oyun, VR ve GPU bilgi-işlem pazarlarında büyütmeye devam edeceğimize inancım tam.” sözlerini sarfetti.

25 yılı aşkın bir grafik ve silikon geliştirme deneyimine sahip olan Wang, derin teknik uzmanlığının yanında, karmaşık silikon geliştirme konusundaki mükemmel geçmişini de AMD’ye getirmiş olacak. Wang AMD’ye, Synaptics ürünlerindeki silikon sistemlerin geliştirilmesinden sorumlu Sistem Silikon Mühendisliği kıdemli başkan yardımcısı olduğu Synaptics’ten katılıyor. Wang’ın liderliğinde Synaptics, tasarım ekibini işe alımlar ve organik büyüme ile dörde katladı. Synaptics’e katılmadan önce, GPU’lar, CPU’lar ve APU’lar gibi AMD işlemci ürünlerinde SOC geliştirmesinden sorumlu olarak AMD’de kurumsal başkan yardımcısı görevini yapmıştır. Wang bu görevlerinden önce ATI, ArtX, SGI, Axil Workstations ve LSI Logic gibi şirketlerde çeşitli teknik ve yönetim pozisyonlarında yer aldı.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 5861 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe