ABD merkezli akıllı telefon üreticisi Apple, iOS 14.5 güncellemesinde 217 yeni emoji getiriyor. Koronavirüsün etkisiyle ‘şırınga’ emojisinden kan detayı çıkarılarak, aşıya hazır boş bir şırıngaya dönüştürülüyor.

Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemesi iOS 14.5 sürümü, Emojipedia’nın kurucusu Jeremy Burge tarafından tasarlanan 217 yeni emojiyle geliyor.  Yeni emojilerdeki değişiklikler, salgının getirdiği yenilikler, ten rengi ve cinsiyetle alakalı. 

Emojiler arasına kirli sakallı erkek ve kadın ile ten renkleri farklı heteroseksüel ve eşcinsel çiftler ekleniyor. (👩🏻‍🤝‍👨🏽👩🏿‍🤝‍👩🏽👨🏿‍🤝‍👨🏽) 

Hali hazırda emojiler arasında yer alan içi kan dolu şırınga ifadesi (💉) ise pandemiyi simgeleyen aşıya hazır boş bir şırıngaya dönüşüyor. Emojipedia’da yer alan açıklamada, salgından sonra şırınga emojisinin kullanımında artış yaşandığı belirtildi. Yeni şırınga emojisinin daha geniş kapsamlı kullanılabileceği ve Kovid-19 aşısından bahsederken tercih edilebileceği vurgulandı. 

​Ayrıca, emojiler arasına bulutların arasında yer alan bir yüz, spiral gözlü bir yüz, yanan kalp ve bandajlı kalp de katılıyor. 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir