Financial Times 1000: Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Şirketleri 2018 listesi açıklanırken, RTB House teknoloji sektöründeki şirketler arasında 8. oldu.

Statista ile birlikte, 21. yüzyılda Avrupa ekonomisinin gelişimine katkıda bulunan yenilikçi ve hızlı büyüyen şirketleri inceleyip analiz eden Financial Times, 2013 ve 2016 yılları arasında gelir açısından en fazla büyüme gösteren 1000 şirketin listesini yayınladı.

RTB House, 2013’te 819 bin 538 Euro’dan 2016’da 18 milyon 573 bin Euro’ya varan geliriyle yüzde 2167 oranında artışa ulaşırken, 4 yıl boyunca çalışan sayısını 68’den 184’e çıkararak üçe katladı. Bu rakamlar şirketin genel kategoride 46. sıraya, teknoloji şirketleri arasında ise 8. sıraya yerleşmesini sağladı.

RTB modelinde reklam satın alımı için yüzde 100 derin öğrenme tabanlı teknolojisini geliştirip uygulayan ilk yeniden hedefleme şirketi olan RTB House, eski nesil araçlar kullanılan kampanyalara kıyasla genel performansta yüzde 50’ye varan bir artış yakalayabiliyor.

Avrupa’nın en hızlı büyüyen şirketleri arasına girdikleri için mutlu ve gururlu olduklarını belirten RTB House Bölge Direktörü Ömer Aras, “Teknolojimizin rakipsiz olduğuna inanıyoruz ve bu özelliğimizle teknoloji kuruluşları arasında üst sıralarda yer almak bizim için özellikle önemliydi. Üstelik ekibimizin uzmanlığıyla dünya genelindeki müşterilerimizin ihtiyacına özel çözümler sunuyoruz” dedi ve şöyle devam etti:

“Sürekli olarak büyüyoruz. 2017’de algoritmalarımızın tamamına derin öğrenmeyi uyguladık ve son yılda elde ettiğimiz rakamlar olağanüstü. Kısacası, önümüzdeki yıl listenin daha üst sıralarında yer almayı hedefliyoruz.”

şirketler

Derin öğrenme algoritması ile sektörde ezberleri bozan RTB House, kısa bir süre önce Business Intelligence Group tarafından Big Innovation Award ile ödüllendirilmişti. Polonya merkezli RTB House’un İstanbul’un yanı sıra New York, Londra, Tokyo, Singapur, Sao Paulo, Moskova, Dubai, Berlin, Prag ve Varşova gibi dünyanın en büyük ticari bölgeleri ve şehirlerinde ofisleri bulunuyor.

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir