Kurumların, temasta oldukları kurumlar ya da kişiler ile olan iletişimlerini yürütmüş olduklarıi donanım, yazılım, iş akışları ve insan kaynaklarından oluşan etkileşim merkezlerine call center hizmeti adı verilmektedir.

Bilgi hatları, rezervasyon merkezi, müşteri ilişkileri ve yardım masası gibi yapılara genel olarak verilen bir isimdir. Ayrıca, yoğun bir biçimde giden ya da gelen telefon çağrılarının da gerçekleştirildiği merkezlerdir. Çağrı merkezi yani call center terimi, son dönemlerde yanlış yönlendirici bir terim halini almıştır ve call center olarak nitelendirilebilecek olan merkezler artık yalnızca telefon çağrısı almayarak, aynı zamanda sms, fax, e-posta ve çevrimiçi sohbet gibi iletişim kanallarını da yönetmektedirler. Kısaca call center hizmeti, bir şirkete gelen aramalara cevap verilen ya da dışarıya arama yapılan iletişim ofisleridir ve call center merkezleri, pek çok şirketin, müşteri hizmetleri ile destek fonksiyonu üzerine odaklanmakta olduğu modern toplumda işletmeler açısından oldukça önemli bir hale gelmiştir. Call center merkezi aracılığı ile işletmeler ve müşterileri arasında profesyonel bir iletişim köpürüsü kurulmakta ve bu sayede de güçlü ilişkiler oluşturulmaktadır.

  Call Center Merkezinin Avantajları,

 Call center hizmeti sunan çağrı merkezleri, şirketlere çeşitli faydalar sağlayabilir. Telefon bazlı hizmet ile desteği bir konumda toplayarak, şirketler arama yoğunluğuna bağlı olarak eleman sayısını kolayca ayarlayabilirler ve call center merkezleri, hemen hemen her yerde olabilirler ki bu durum da şirketlere, zaman dilimlerinden yararlanma ve çalışanlarını da daha uygun bir bütçeye çalıştırma olanağı sağlamaktadır. Ayrıca call center merkezleri, şirketlerin teknoloji ihtiyaçlarını da bir konumda toplamakta ve bu teknoloji ürünlerinin tamamının bir çok ofis yerine tek bir yerde toplanmasına da olanak sağlar. Bu sayede ise güncelleme, eğitim ve bakım gibi konular daha sorunsuz ve kolay ilerleyebilmektedir.

  Call Center Merkezi Ve Dış Kaynak Kullanımı,

Dış kaynak kullanımının artması ile birlikte çağrı merkezleri de popüler bir hale gelmeyi başarmıştır. Dış kaynak kullanımında şirketler, bir takım işlerini diğer şirketlere vererek, onlarada iş imkanı sunmaktadır. Call center merkezlerinin bakımı, donanımı ve personel maliyetleri gibi konular yüksek fiyatlı olabilir ve bu yüzden çoğu şirket, telefon fonksiyonlarını başka bir call center merkezinin yönetmesini tercih etmektedir. Bu durumda ise dış arama personeli birden fazla şirket adına çalışabilmeleri için gerekli eğitimi alabilirler. Call center hizmeti ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için crmmedya.com adresini ziyaret ederek, destek ve bilgi alabilirsiniz.

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”30493″ name=”Siz hiç Fast-Fashion oldunuz mu?”]

[irp posts=”28914″ name=”Başarılı bir kariyer için edinmeniz gereken 5 yetenek”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir