Yazı yazmak belki herkesin yapmış olduğu ya da yapacak olduğu bir eylem değildir. Ama kalem kullanmak herhangi bir amaç doğrultusunda mutlaka herkesin ihtiyacı olan bir şeydir.

İş ortamında, ev ortamında ya da herhangi bir yerde belki sokakta bir kez bile olsa yana döne kalem aradığınızı görür gibiyim. Hele ki yazmayan bir kalemse karalama yaparak, nefes vererek yazsın diye eminim uğraşmışsınızdır. Sıradan bir tükenmez kalemin bitmesi sizi üzmez ama anısı olan bir kalemin mürekkebi biterse bu sizi oldukça üzebilir.

Kurşun kalem kullananlar sürekli kırılan uç ile uğraşıp kalemtıraş ararken, tükenmez kalem kullananlarda biten mürekkep ile uğraşmaktadır.

İtalya’da ‘’Pininfarina’’ adlı şirket ürettiği kalem ile mürekkep olmadan sonsuza dek yazabilen bir buluş meydana getirdi.

Cambiana adlı kalem ile yazı yazdığınızda hiç bitmeyen çizgiler oluşturabiliyorsunuz. Bu kalem sert kurşun kalem gibi yazıyor ve hatalı yazım yapıldığı zaman silinebiliyor. Ethergraf adlı patentli metalik bir alaşımdan yapılmış olan bu kalemin ahşap iç kaplaması bulunmakta.Ayrıca yanımızdan ayırmak istemeyeceğimiz bu kalemin dışı oldukça estetik bir görünüme sahip.

[irp]

Sevdiklerinize ömür boyu kullanabilecekleri ve saklayabilecekleri faydalı bir hediye düşünüyorsanız eğer tükenmeyen dostluklarınızı simgeleyen bu kalemi hediye edebilirsiniz.

Kaynak:  https://store.pininfarina.com/en/

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir