Son zamanda Çiftlik Bank’ın ne olduğunu bilmeyen yoktur, Çiftlik Bank balonu denilen şey, son zamanda patladı, ve dün itibariyle Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç’dan bir açıklama geldi.

Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç, sadece Çiftlik Bank bayilerinin katıldığı toplantıda “Ben de kandırıldım. Başınızın çaresine bakın.” dedi.

Daha öncesinde ise Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, piyasadan yaklaşık 500 milyon lira alan Çiftlik Bank‘ın nitelikli dolandırıcılık suçu işlediğini belirtti. Bakan Tüfenkçi ise Çiftlik Bank‘ın üye sayısının 132 bini aktif toplam 500 bin üye olduğunu ve yüksek kâr vaatlariyle 500 milyon lira topladığını belirtti.

Sisteme para yatıran bayiler için ise kötü haber yine Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç‘dan geldi,  Beykoz‘da gerçekleşen toplantıda Niyazi Karakoç ; “İşler iyi gitmiyor, Mehmet Bey’e ulaşamıyorum. Dönüş alamıyorum. Başınızın çaresine bakın.” dedi.

Bugün ise paralarını geri alabilmek için şirketin Ümraniye‘deki binasına çok sayıda kişi gitti.Ama binanın boşaltılmış olduğu görüldü. Çiftlik Bank‘ın Facebook sayfasına ise şuanda erişim sağlanamıyor.

[irp posts=”24021″ name=”Dolar 2018’in en yüksek zamanını gördü.”]

Paranızı almak istiyorsanız, bizlere para yatırın !

Çiftlik Bank bu olayların ardınan şöyle bir açıklamada bulundu ; “Kullanıcılarımıza paralarının geri iadesini yapabilmek için kişilere özel para iadesi yapacak sanal cüzdanlar sistem tarafından kurulmaktadır. Kişiler geri ödemelerini alabilmek ve cüzdan masrafları(sistem kaydı, transfer ücreti) için belirtilen sistem adreslerine 0.6 değerinde Etheryum (ETH) veya 0.06 değerinde Bitcoin (BTC) göndermelidirler. Gönderilen BTC ve ETH miktarlarının TXID (fatura numarası)’nı kayıt ederek iadeodeme@ciftlikbank.com mail adresine göndermelerini rica etmekteyiz.

Bunun üzerine harekete geçen Çiftlik Bank bayileri ve yatırımcılarının bazıları Şikayet sitelerine, noterliklere ve diğer mercilere başvurmuş olsada, geri dönüş alınmamaktadır.

Ayrıca an itibariyle, Çiftlik Bank web sitesine, tüketici destek hattına ve çağrı merkezlerine ulaşılamamakta.

Birde Yazışmalar Var !

Bu bir iddia olmakla beraber, bir yazışma görüntüsü ulaştı elimize.

 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir