Contratiempo 2016  İspanyol yapımı bir film.Bir İspanyol dizisi olan La Casa De Papel bu kadar revaçtayken ve beğenilmişken bu filmin de beğenileceğini düşünüyorum.Kurgusu,oyunculuklar,akıl dolu bir senaryo ve sarsıcı bir sonla biten unutamayacağınız bir film olup kimi görseniz tavsiye edeceksiniz.

Başrolümüz Adrian Doria zengin ve başarılı bir iş adamıdır.Evlidir ve 1 çocuğu vardır.Bunun dışında herkesten sakladığı bambaşka bir hayatı -kimsenin bilmediği bir sevgilisi-vardır. Doria beraber tatile gittikleri sevgilisi Laura Vidal’in cesedini otel odasında bulur ve o esnada polisler gelir ve  tutuklanır.Suçsuz olduğunu kanıtlamak için  kendi avukatı olan Felix Leiva tarafından tavsiye edilen ve tanık hazırlama ile adli bildirimlerde uzman bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışır. Adrian ve Laura Daniel Garrido adında bir adamın ölümüne neden olan bir  araba kazasına karışmıştır.

Adrian Virginia’ya her şeyi anlatır ve Laura’nın kendisini yönlendirdiğini ve suçsuz olduğunu söyler.Adrian ve Virginia arasında olay hakkında saatlerce süren konuşmalar geçer.Zaman uzadıkça ve saatler geçtikçe gerçekler ve yalanlar birbirinin içine girer.Acaba Adrian Doria doğru mu söylüyor yani suçsuz mu?Virginia Goodman ona yardım edebilecek mi?

Bol ters köşelerin olduğu,polisiye ve gerilim tarzı güzel bir film.Sonuna hayran kaldığımı söylemeden edemeyeceğim.Gerçekten finali çok şok ediciydi.Kısacası bu tarz filmleri sevenlere tavsiye ediyorum.Mutlaka izlemelisiniz neden mutlaka dediğimi izleyince anlayacaksınız.

Konusu:Adrian Doria zengin ve başarılı bir iş adamıdır.Bir gün sevgilisi Laura’yla gizlice çıktıkları tatilde bir gence arabayla çarparlar ve gencin ölümüne neden olurlar.Bu olayı ikisi de gizler ve kimseye söylemez ta ki Laura bir odada ölü bulunup en önemli şüpheli kendisi olana kadar.Avukatı Felix aracılığıyla adli olaylarda uzman avukat Virginia Goodman’dan yardım isterler.Peki bir cinayeti örtbas etmek aslında bu kadar kolay mıdır?

  • Orijinal İsmi:Contratiempo
  • Tür:Gerilim , Gizem , Suç
  • Yapımı:2016 – İspanya
  • Süre:106dk
  • Imdb Puanı: 8,1

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 9460 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe