Ani bir kararla Show TV’de yayınlanan Çukur dizisi için final yayınlanmayacağı açıklandı. Çukur dizisinin takipçileri bu karara şaşırırken nedeni ise takipçileri en çok şaşırtan konulardan birisi oldu. Son zamanda takipçi ve izlenme sayısında düşüş yaşanan Çukur dizisi neden final yapmayacak ?

Son zamanda izleyici kitlesinde gözle görülür şekirde düşüş yaşanan Çukur dizisi daha öncede ekran karşısında skandallara imza atmış ve özür dilemişti.

[irp posts=”22903″ name=”Çukur ekibi tepki çeken sahne için özür diledi”]

Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman’ın yazmış olduğu “Eyy RTÜK! Neden Çukur’u izleme hakkımı elimden alıyorsun ?” başlıklı yazısında belitmiş olduğu kararın detayını şu şekilde açıkladı.

Ben de dün haberdar oldum. İnşallah olmaz ama aldığım bir bilgiye göre haftaya pazartesi Çukur yokmuş !” dedi ve ardından “Çukur’suz geçirecekmişiz yani önümüzdeki haftayı. Ve bunun nedeni de Radyo Televizyon Üst Kurulu! Neden peki? Çünkü efendim, saygıdeğer RTÜK üyeleri, Show TV’de 2011 yılında yayınlanan ‘Türk Malı’ adlı diziyle ilgili verdiği durdurma cezasını o akşam yani tam da Çukur’un yayında olacağı saatlerde uygulamaya karar vermiş. Duyunca elim ayağım buz kesti, delirdim inanın. Hani verilen ceza Çukur ile ilgili olsa diyeceğim ki: ‘Tühhh!’ Ama yok! Ve olmadığı gibi tuhaf olan bu ceza bambaşka bir dizi ile ilgili ve 7 yıl önceye ait bir ceza. Ve daha da tuhaf olan şu; o tarihlerde alınan bu karara karşı Show TV mahkemeye müracaat etmiş ve yürütmeyi durdurma kararı almış. Dava önce Show TV’nin lehine sonuçlanmış, daha sonra ise Danıştay tarafından karar bozulmuş ve dava reddedilmiş. Ancak söz konusu davanın daha karar düzeltme aşaması sürerken nasıl bir yerden ateş aldıysa RTÜK, alelacele haftaya, tam da finalinin olacağı günde Çukur’un yayın saatinde uygulamaya karar vermiş.” sözlerini sarfetti ardından ise sözlerine şu şekilde devam etti ; “Özetle değerli okurlarım… Eğer RTÜK bu hangi akla hizmet olduğu bilinmeyen kararını hayata geçirirse Çukur yok o gün

Çukur dizisinin finali RTÜK engeli gelmiş olsada bu konu üzerine çalışmalarında devam eden SHOW TV yetkilileri bu sorunu ne zaman çözüme kavuşturacağı bilinmemekte.

 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir