Elif Erdoğmuş ile kısa kısa gündem her hafta yeni yazılarıyla sizlerle olacak

-Pardon bakar mısınız? Yanımda gözlüğüm yokta, şurada uçarak hızla yükselmekte olan dolar değil mi?

– Evet uçmakta olan tam olarak o…

İlk uçak deneyimimde camdan baktığım zaman gördüğüm bulutlar bana koyun sürüsünü anımsatmıştı. İşte şuan havada uçan dolar aşağıya baktığında da tam olarak bunu görüyor.

Her şeyi bir yana bırakıyorum şuan ve çağımızın olmazsa olmazı ama yakında kanayan yaramız olacak olan konuya geliyorum. Pembe sunumlara ne olacak şimdi? Çin’den bol bol ürün getirip satan, senelerdir para değişse de adı değişmeyen ‘bi milyoncu’ amcalar abiler kara kara düşünür, gökyüzüne dalar oldu. Son üç yılın kârını bir ayda kaybettiler. Ellerindeki ürünleri artık ‘ne alırsan 5 TL’ye satamıyorlar.

Peki sorarım size ey cağnııım kitle, yeni gelinlerimiz kahveleri çayları nasıl sunacaklar. Her şey bu kadar toz pembe görünürken bizlere, şimdi nasıl bakacağız etrafa? Ne yani tasarruf mu yapacağız? Yok mu öyle evlenirken evi pembe pembe doldurmak? Sadece ihtiyacımız olanı alabilecek olmak şaka değil mi?

Güzel güzel fotoğraflar çekip sosyal medyada paylaşmak, beğeni kasmak yerine kitap okuyup, ilme yönelip, üreterek vatana millete hayırlı olmaktan bahsetmeyin, böyle şeyler istemeyin bizden… Uzun lafın kısası ne yapalım biliyor musunuz? Gelin şimdi kasalarımıza, banka cüzdan hesaplarımıza, ceplerimize pembe fiyonk takalım. Yoksa çok boş görünecekler. Sunum şart 😉

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”28949″ name=”Yurt Dışına Çıkacaklar İçin 10 Önemli Öneri”]

[irp posts=”28914″ name=”Başarılı bir kariyer için edinmeniz gereken 5 yetenek”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir