Merdiven farklı bir yapıda kullanılarak ne kadar ilginç bir tasarım yapılabilir ki?

Diye soruyorsanız eğer hemen cevap veriyorum, Danimarka’da spiral merdivenler üzerinde yapılmış olan orman kulesi bu sorunun cevabını tam anlamıyla karşılıyor. Avrupa’yı ziyaret edecek olanların mutlaka uğraması gereken ilginç ve dikkat çekici bu kule doğa severleri mimariyle buluşturuyor. Açık havada gezmeyi seven yerli ve yabancı turistlerin hayran kalacağı bu proje Danimarka’nın en büyük ağaç üstü macera parkına sahip olan Camp Adventure adlı firmanın talebi üzerine yapılmış.

Gisselfeld Klosters Skove ormanını çok farklı bakış açılarıyla izleme fırsatı sunan bu kulenin yapımı 2018 yılında tamamlandı. Çelikten ve meşe ağacından yapılmış olan bu kule çevresindeki doğal unsurlarla çevrelenmiş ve böylece büyüleyici bir görünüme sahip olmuş.  900 metre uzunluğa sahip spiral yapı 45 m yüksekliğinde ve 650 metrelik bir iç yürüyüş alanına sahip.

Effekt firması bu mimariyi yaparken doğal unsurlara zarar vermeden çevreyi minimum etkileyecek şekilde yapmayı başarmış. 45 metrelik doruk notasına macera severleri ulaştıran bu kulenin yapımında kullanılan malzeme ormanın kendi üretimi olan keresteden elde edilmiş.

Proje yeni alanlara giden patika yollar yapılarak daha harika bir şekil alırken doğa sever insanlarında sık sık uğramak isteyeceği yerlerden biri olacak gibi görünüyor.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir