Jussi Adler-Olsen imzalı polisiye roman serisi olan Department Q ,kitap uyarlaması olan Danimarka yapımı bir film.

Başrollerini  Nikolaj Lie Kaas ve Fares Fares’in paylaştığı polisiye film serisi 4 filmden oluşuyor.Her filmde farklı konuların işlendiği seriyi polisiye ve gerilim tarzı film severlerin mutlaka izlemesini tavsiye ediyoruz.

1-Kvinden i buret – Kafesteki Kadın (2013)

Konusu: Polis müfettişi Carl Mørck ve asistanı Esad sorumlu olarak atandıkları faili meçhul departmanında, kendilerini politikacı Merete Lynggaard’ın ortadan kaybolmasıyla ilgili beş yıllık gizemli bir davanın ve İskandinavya’nın cilâlı görüntüsünün altında yatan kasıt ve derin bir istismar akıntısının içine sürüklenmiş olarak bulurlar.

2-Fasandræberne – Sülün Katilleri (2014)

Konusu: Bir lisede, ikiz kardeşler cinayetini işleyen katil hedef saptırmaya çalışmaktadır. Üst sınıftan bir grup gencin üzerine bu suçu atmaya haince çalışırken, işler düşündüğü kadar kolay olmaz. Başladığı yere geri dönen adi katil için yeni bir plan lazımdır. Danimarka yapımı bir cinayet filmi olan The Absent One, film kritik platformlarından yüksek puanlar alarak göze çarpmayı başarmıştır.

3-Flaskepost fra P – İnancın Tuzağı (2016)

Konusu: İskoçya’da uzun vakittir ummanda dolaşmış bir şişenin içinde daha önceki bir not bulunur. Notu çözmek zordur fakat Şube Q’dan Danimarkalı dedektifin eline geçtiğinde şubenin ilginç şahsiyetleri notta saklı tertemiz bir bakış açısı bulur ve ipucunun sevimsizliğine karşın diğer bir eski ve şeytanî davayı gün ışığına çıkarmaya çalışırlar.

4-Journal 64 (2018)

Konusu: Bir grup inşaat işçisi Kopenhag’daki eski bir apartmanda korkunç bir buluşa imza atarlar.Dairelerin birindeki sahte duvarın ardında bir yemek masasının etrafında 4 sandalye ve üçünde oturan mumyalanmış 3 ceset ve boş bir sandalye bulurlar. Şube Q dedektifi Carl Mørck ve yardımcısı Esad’a düşense mumyaların kime ait olduğu ve 4. sandalyenin kime ayrıldığıdır.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 9460 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe