Telefondan ya da bilgisayardan oyun oynamayan kaldı mı?Kaldıysa da çok küçük bir azınlıktır. Her gün milyonlarca kişi evde işte, yolda mutlaka bir oyun oynuyor. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’de oyun sektöründe bir ilke imza atıyor.

İzmir, dünyanın en hızlı büyüyen teknolojilerinden biri olan dijital oyun alanında bir ilki hayat geçirmeye hazırlanıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi ve Netmarble Türkiye işbirliğinde İzmir’in ilk Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası, 24 Ocak 2018 Çarşamba günü, daha kaliteli oyun geliştirmek isteyenlere hizmet etmek amacıyla Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi – DEPARK bünyesinde açılıyor.

Dijital oyun sektörünün en önemli ihtiyaçlarından biri olan gerçek görüntüye yakın görüntü kalitesi elde etme motivasyonuyla kurulacak olan Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası, tasarım ve bilişim dünyasının ortak çalışma alanı olacak ve tüm girişimci adaylarına teknoloji ile sanatı bir arada bulma imkanı sunulacak.

Yazı önerisi
Akıllı Saat nedir ve nasıl seçilmelidir?

Sektör-Üniversite işbirliğine güzel bir örnek

Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası’nın açılışı Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Çelik ve Netmarble EMEA CEO’su Barış Özistek’in katılacağı imza töreni ile gerçekleşiyor.

Açılış öncesi Barış Özistek şunları söyledi: ‘’Bugün dijital oyunlar 110 milyar dolar üzerindeki piyasa hacmi dev bir global sektör haline gelmiştir. Türkiye’nin 2023 bilişim ihracatı hedefi olan 1milyar dolar sadece oyun sektörü tarafından rahatlıkla ulaşılabilinir. Türkiye’den bugüne kadar global başarılara ulaşmış oyun firmaları çıkarmayı başardık fakat özellikle küçük ve orta ölçekli oyun stüdyosu sayısının ve bu sektörde çalışan nitelikli personel sayısının hızla artmasına ihtiyacımız bulunuyor. Netmarble Türkiye ile Dokuz Eylül Üniversitesi’nin işbirliğinin ürünü olan bu kuluçka merkezi, sektör ile üniversite ortaklığının güzel bir örneği. Benzer merkezlerin tüm üniversitelerimizde açılmasını ve hızla çoğalmasını ümit ediyoruz.”

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 5861 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe