Bireyin kullanımına ücretsiz olarak sunulan çevrim içi bir sosyal eğitim platformu olan EBA yani Eğitim Bilişim Ağı artık fakültelerin akademisyen ve öğrencileri tarafından da kullanılabilecek.

Okulda, evde, dışarıda kısacası ihtiyaç duyulan her yerde çok kolay ulaşılarak kullanılan EBA sınıf seviyelerine uygun ve güvenilir e-içerikler sunmakta. Türkiye’ nin dört bir köşesinden öğrenmek ve paylaşmak isteyen tüm öğrencileri tek çatıda toplayan EBA İş birliği ve grup çalışması konusunda çocuklara oldukça fayda sağlıyor.

[irp]

Öğrenci ve öğretmen için kaynak havuzu haline gelen ve sunduğu kaynakları ezberci eğitimden uzak şekilde biriktiren EBA artık fakülteler içinde bir kaynak olma haline geldi. Fakültelerde hazırlanan çalışmalar ve içerikler artık burada yayımlanabilecek.

Okul öncesi dönemden başlayarak üniversite seviyesine kadar her seviyeye ve sınıfa uygun içerik sağlayan bu platform sayesinde öğretmenler daha donanımlı teknolojik içerik hazırlayarak mesleğe başlayabilecek. Ayrıca daha fakültede bulunduğu dönemden itibaren EBA’ya hakim olacağı için göreve başlamadan aktif şekilde kullanıma başlayacak.

Hazırlanmış içerikleri farklı bakış açıları kazanarak değerlendirmek için EBA’ya mutlaka göz atmalısınız.

Daha fazla bilgi için:  http://www.eba.gov.tr

[irp]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe