Eskisi gibi büyük ve hantal olan, zor kullanılan o yazıcılar gidiyor ve yerine birçok buluş gibi mobili olan yazıcıların en küçüğü geliyor.

PrinCube isimli mobil printer beklenenden fazla ilgi görmekte ve herkes bu yeniliğe ayak uydurabilecek mi? bunu merak etmekte.

Dünyanın en minik taşınabilir yazıcısı olma yolunda olan bu buluş yılbaşından önce bulunduğumuz aylarda piyasada olacak şekilde planlandı.  Normalde fiyatı 199 dolar olarak düşünülen bu cihazın erken satış aylarında fiyatı sadece 99 dolar olacak şekilde piyasa sürülmesi bekleniyor.

Adında ”küp” ifadesini barındırıyor olsa bile aslında cihazın ölçüleri 72*51*68 mm şeklindedir. Bildiğimiz yazıcılardan çok daha farklı görüntüsü olan bu buluşun ağırlığı yalnızca 160 gram.

Yazıcıda bulunan kartuş ile A4 sayfası kadar 415 adet baskı yapılıyor. USB-C ile şarj edilen bu cihazın kullanımı 6 saat kadar sürüyor. Oldukça basit kullanıma sahip ve cep telefonunuzdan bile istediğiniz bir resim ya da metni yükleyebileceğiniz bu cihaz üstelik birde diğer yazıcılara göre yüksek verimli ve 20 kat daha fazla belleğe sahip. Ayrıca üründe 3 renkli termal mürekkep püskürtme teknolojisi mevcut .

Eski yazıcınızın içindeki kartuştan bile büyük olmayan bu en küçük renkli mobil yazıcı herkes tarafından merakla kullanılmayı bekliyor.

Kaynak:  https://www.indiegogo.com/projects/princube-the-world-s-smallest-mobile-color-printer#/

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir