Araştırma şirketi Statista uzmanları şirketin Twitter hesabından, elektromanyetik radyasyonun en yüksek seviyede olduğu akıllı telefonları açıkladı.

Listede ilk sırayı radyasyon seviyesi kilogram başına 1.75 watt olan 2017 model Xiaomi Mi A1 akıllı telefonu aldı.OnePlus 5T (kilogram başına 1.68 watt) ikinci, Xiaomi Mi Max 3 (kilogram başına 1.58 watt) üçüncü sırada yer aldı. OnePlus 6T ve HTC U12 Life ilk beşe giren diğer telefonlar oldu.

[irp posts=”34210″ name=”Dijital Çağın Madeni; Kişisel Verileri Koruma”]

Statista şirketi, derecelendirme listesinde Alman Radyasyondan Korunma Ajansı’nın verilerinden faydalandı. Almanya’da önerilen radyasyon seviyesi kilogram başına 0.6 watt’tır. Listeye alınan cihzaların tamamı bu normu aşmış görünüyor.

En Az Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar 

Bu listedeki tüm modeller sınır değerin çok çok altında kalıyor, hatta o değerin yarısına bile ulaşamıyorlar. Yani bu markalar ve o modelleri kullananlar telefon kullanımlarında en düşük radyasyon etkisine maruz kalan kişiler oluyor. Peki listede hangi modeller var?

Samsung Galaxy Note 8, Lg Q6, Lg G7, Samsung Galaxy S9 Plus, Samsung Galaxy A8, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8 Plus, Motorola Moto Z gibi çok satan telefonlar.

[irp posts=”27306″ name=”Beyninizi Kuvvetlendirmek İçin Yapmanız Gereken 20 Egzersiz”]

Kaynak:  https://tr.sputniknews.com/yasam/201902091037574754-en-yuksek-radyasyon-seviyesine-sahip-telefonlar-aciklandi/

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir