FilmYAP! atölyesine başvurular açıldı ve film yapım desteği kazanan adaylar 30 Nisan 2019 tarihinde açıklanacak.

İstanbul Okan Üniversitesi Kısa Film Festivali kapsamında yapılan ve sinema dünyasına yeni yönetmenler kazandırmayı amaçlayan bir atölye olan FilmYAP! felsefe olarak bir film atölyesinin her şeyden önce film üretmeye hedeflenmesi ve bu konuda destek sağlaması gerektiğini benimsemektedir. Bu yüzden tüm öncelik başvuran adayların seçilen film projelerinin üretilmesini sağlamak olacaktır.

[irp]

Ülkemizde kısa filmcileri destekleme amacında olan oluşumlar mevcuttur, FilmYAP! yeni bir atölye olarak tüm film üretim süreci boyunca kısa filmcilerin yanında olmayı ve filmleri üretmesini sağlamayı amaçlar. İstanbul Okan Üniversitesi Sinema TV Bölümü ve Short by Short bu amaçla 8 Mart 2019 tarihinde başlayacak 31 Mart 2019 tarihinde sona erecek olan atölyede fikri olan ama filmi ol/amayan kısa filmcileri destekleyecektir.

Başvurular https://www.okan.edu.tr/kisafilm/sayfa/6738/filmyap-kisa-film-yapim-atolyesi/adresinden yapılacak, her başvuru sahibi filmini anlatan kısa bir sinopsis ile başvuracaktır. Bu sinopsisler değerlendirildikten sonra FilmYAP! seçilecek on filmin yönetmeni ile bir araya gelecek ve yapılacak son eleme sonunda iki film yapım desteği kazanacaktır.

FilmYAP! tüm üniversite öğrencilerine açıktır, sinema TV ya da ilgili bölümlerde okumak zorunlu değildir. Bu anlamda atölye üniversite öğrencilerinin film yapımlarını desteklemeyi hedefleyen tek oluşum olma özelliğine de sahiptir.

[irp]

FilmYAP! Atölyesi sonucunda kazanan adaylara profesyonel isimler ve kurumlarla işbirliği ile senaryo danışmanlığı desteği, teknik ekipman desteği, prodüksiyon tasarımı desteği, casting desteği ve post prodüksiyon desteği sağlanacaktır.

FilmYAP! Atölyesi Türkiye’de kısa film üretiminin nitelikli olarak artmasını hedeflemekte. Kısa filmlerini yapacak yönetmenler aynı zamanda profesyonel isimlerle çalışmak suretiyle sektörle ilişkilerini kurma şansına da sahip olacaklar, bir sonraki projeleri için de deneyim ve network kazanacaklardır. Fikrin varsa film yoksa durma, FilmYAP!’a başvur!

[irp]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir