Sinema öğrencilerinin kısa film projelerini hayata geçirmeleri için 15 yıldır destek veren TÜRSAK Vakfı’nın gerçekleştirdiği “Geleceğin Sineması”na başvurular başladı. 

 

Öğrenci sayısını karşılamaya yetmeyen stüdyo ve yapım aşaması ile yapım sonrasında gereken teknik ekipman açığını kapatarak hayallerin özgürce gerçekleşmesine imkân sağlamayı amaçlayan “Geleceğin Sineması” bu yıl 15’inci kez gerçekleştiriliyor.

Bu yıl senaryolar için 30 Mart 2018, filmler için 8 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak başvuruları, sinema sektöründe her bir alanında bir marka haline gelmiş usta isimler değerlendirecek. 15. Geleceğin Sineması JürisiYönetmen Abdullah Oğuzbaşkanlığında; Vildan Atasever, Caner Özyurtlu, Zafer Külünk, Ceylan Özgün Özçelik, Serdar Kökçeoğlu ve Selçuk Yavuzkanat’dan oluşuyor.

Değerlendirme sonucu 20 projeye 30.000 TL verilirken ilk 3’e giren projelere de post prodüksiyon desteği sağlanacak. Ön eleme sonuçları 19 Nisan 2018 de, kazanan projeler ise 19 Haziran 2018’de açıklanacak. Filmlerin son teslim tarihi ise 8 Haziran 2018

Geleneksel olarak 15 yıldır başarıyla gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması” bir yandan Türk sinemasının geleceği için ışık yakarken bir yandan da akademik başarıları için film yapması gereken öğrencileri daha iyi projeler hayal edebilmeleri konusunda motive etmeye devam edecek.

Geleceğin Sinemacılarının Randevusu Aralık Ayında Gerçekleşti!

Geçtiğimiz yıl “Sinema Öğrencilerinin Kısa Film Projelerini Destekleme Yarışması” nda ilk 20’ye kalan genç sinemacıların beyazperde ile randevusu ise 1-7 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen 20. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivalikapsamında oldu. Hayallerini beyazperdeye aktaran 14. Geleceğin Sineması yarışmasında yapım desteği ve Fono Film’den post-prodüksiyon desteği alan 20 film, 20. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde seyirciyle buluştu.

BALON – MEHMET OĞUZ YILDIRIM

BİR AĞAÇ DOLUSU GÜVERCİN – MEHMET AKİF YILDIZ

DİPLOMA – HASAN HÜSEYİN SÖNMEZ

DÜNDEN KALAN – SALİH TOPRAK

ELMA – SERDAR ALTUN

FER – MUHAMMED ÖZER

HASTA BAKICI – SONER SERT

IŞIKLI AYAKKABI – ÖMER FERHAT ÖZMEN

KİMLİK – CANSU ŞİŞİK

MAVİ DALGA – CİWAN ZENGİN

MAYK – ONUR SELAMET

PİRELER VE İNSANLAR – SERKAN UZUNYOL

SABAHÇI KAHVESİ – EKREM ÇANAK

SON AKŞAM YEMEĞİ – HATİCE AŞKIN

SON UMUT – BURAK DOĞAN

SU – AKİF KARAOSMANOĞLU

ŞANS – BATIKAN KARABACAK

ÜÇÜNCÜ ŞAHIS – ÖMER TAHA ÇELİK

YASEMİN – MUAZ GÜNEŞ

YAŞAMAYA DAİR – BARIŞ BAL

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

Yazı önerisi
Uzak Durmanız Gereken 5 İnsan Tipi
Yazı önerisi
Siber suçluların yeni hedefi WhatsApp mesajları

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 9460 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe