Get Contact ve CIA gibi uygulamalar dünyanın en gelişmiş veri depolamasına sahip programlar olmakla birlikte hepimizin numarasının mutlaka çıkabileceği bir uygulama.

Özellikle Get Contact uygulaması bunlara en büyük örnek verilebilecek uygulamalardan bir tanesi, Get Contact uygulamasının veri tabanlarında tahminen veri tabanlarında 2 milyon numara mevcut.

[irp posts=”24753″ name=”Arkadaşlarınızın rehberinde hangi isimle kayıtlısınız?”]

Bu adamlar iki milyon numarayı nasıl topladı ?

2 milyon numarayı toplamanın yanı sıra barındırmakta çok zor aslında, tahminen Get Contact firmalardan, şirketlerden KVKK çıkmadan önce numaraları topladı ki bu birinci ihtimal, ikinci ihtimal ise şahısların telefonlarından numaraları çekmek, sonuç olarak sizin numaranız o veri tabanında mevcut.

Peki bu uygulamalardan kendimizi nasıl silebiliriz ?

Bu uygulamaların veri tabanından kendi isminizi sildirmek çok basit aslında, yapmanız gerekenleri sırasıyla anlatıyorum.

1-) Get Contact uygulamasında kendimizi nasıl sildirebiliriz ?

Get Contact uygulamasında kendinizi sildirmek için buraya tıklıyorsunuz. Ardından Turkey olarak seçip numaranızı yazıyorsunuz. Sonrasında “I’m not a robot” seçeneğini tıklayıp “unlist“e tıklıyorsunuz.  Telefonunuza bir kod gelecek ve numaranız veri tabanından kolayca silebilecek.

2-) CIA uygulamasında kendimizi nasıl sildirebiliriz ?

CIA uygulamasının veri tabanından kendimizi silmek daha kolay bir halde, ilk olarak buraya tıklıyorsunuz. Ardından numaranız bölümünden Turkey seçip numaranızı yazıyorsunuz ve “Ben robot değilim” diyorsunuz. “Numaramı sil” dediğinizde ise numaranız silinmiş oluyor.

[irp posts=”24748″ name=”Ufak Tefek Cinayetler 22.Bölüm Fragmanı Yayınlandı”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir