Kaspersky Lab, Global Şeffaflık Girişimi’nin bir parçası olan açık tespiti ödül programını, önde gelen bazı ürünlerinde keşfedilecek ve koordineli bir şekilde açıklanacak kritik açıklar için 100.000 ABD dolarına kadar ödüllerle genişletti.

Kaspersky Lab’in Açık Tespiti Ödülü girişimindeki ortağı HackerOne platformuna üye herkes, bu ödülü kazanma fırsatına sahip. Mevcut ödüllerin 20 katı değerindeki bu bu ödül, şirketin ürünlerinin bütünlüğüne ve müşterilerinin güvenliğine ne kadar önem verdiğinin de bir kanıtı.

En büyük ödül, ürün veritabanı güncelleme kanalında uzaktan kod çalıştırmayı sağlayan bir açık keşfedene verilecek. Zararlı kodun kullanıcının haberi olmadan ürünün üstün yetkili süreçlerinde çalışması ve sistemi yeniden başlatınca kaybolmaması gerekiyor. Diğer uzaktan kod çalıştırma türlerine izin veren açıklar için ödüller 5000 ile 20.000 ABD doları arasında (keşfedilen açığın karmaşıklığına bağlı olarak) değişiyor. Yerel yetki artışına veya hassas verilerin ele geçirilmesine izin veren açıklar da ayrıca ödüllendirilecek.

Şu ürünlerde, daha önceden bilinmeyen açıkları keşfedenlere de ödül verilecek: En son güncellemeleri yapılan Masaüstü Windows 8.1 veya daha üst sürümlerinde çalışan Kaspersky Internet Security 2019 (en yeni beta) ve Kaspersky Endpoint Security 11(en yeni beta).

Gereksinimler ve koşullar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”23570″ name=”2018 Survivor Türkiye’de Çalan Şarkılar #1″]

[irp posts=”23609″ name=”Artık sanal gerçeklik gözlüğü size şeker yedirecek”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir