2005 yapımı olan Hana Yori Dango izlediğim ilk Japon dizisi.Daha sonra Kore versiyonu da çıktı.Onu da izledim ama benim için bu versiyonun yeri başka bunu daha çok sevdim.Dizimiz o kadar çok sevildi ki filmi de çekildi.

Dizi elit bir okulda geçiyor,çoğunlukla zengin çocuklarının okuduğu bir okul. Başrolümüz Makino’da ailesinin isteği üzerine zor şartlar altında bu okulda okuyor.Okula her gelişinde bugünü de sorunsuz atlatıp okuldan mezun olmalıyım diye düşünüyor ve elinden geleni de yapıyor.Kimsenin dikkatini çekmeden günlerin geçmesini bekliyor.Nedeni de okulda F4 adındaki bir grup (Domyouji Tsukasa(Lider), Hanazawa Rui,Mimasaka Akira, Nishikaido Soujiroh’dan oluşan) bu grup okudukları okulda terör estiren ve kimsenin bulaşmak istemediği bir grup.Çünkü onlarla karşı karşıya gelmek bütün okulu karşına almak oluyor.

Makino sessiz ve sakin kimsenin dikkatini çekmeden günlerini geçirirken bir gün arkadaşı Domyouji’nin gömleğine içecek döker ve Domyouji onu sert bir şekilde tersler. Makino bu duruma sessiz kalamaz ve arkadaşını savunur.Ertesi gün okula gelip dolabını açtığında o uyarıyı görür,dolabında kırmızı bir kart vardır ve ilk defa bir kız bu uyarıyı almıştır.

Makino böylelikle bütün okulun hedefi haline gelir ve tüm okul Makino’ya yapmadığını bırakmaz.Buna rağmen o geri adım atmaz ve tüm yapılanlara katlanmaya çalışır.Günler böyle geçerken bir gün Makino annesinin özenle yaptığı ve aslında almakta zorlandıkları bir yemek olan ıstakoz yemeğini öğle yemeği olarak getirir.Yemek yerken Domyouji onu görür ve fakirler de mi ıstakoz yiyor der ve yemeği yere döker?Bunun üstüne sinirlenen Makino, Domyouji’yi yumruklar ve savaş ilan eder.Bu olaydan sonra Domyouji,Makino’dan etkilenir ve ona farklı bir gözle bakmaya başlar.

Romantik-komedi sevenlere ve farklı diziler arayanlara tavsiye ediyorum.

Konusu:Makino Tsukushi fakir bir kızdır ve ailesi zor şartlar altında onu elit bir okula göndermiştir.Okuduğu okulda F4 adında  (Flower 4) 4  zengin genç vardır.Zengin oldukları için her şeyi yapabileceğini düşünen bu dört genç hoşlarına gitmeyen bir şey olduğunda cezalandıracakları kişinin dolabına kırmızı bir kart asarlar ve o kişi için aşağılanma ,eziyet ve psikolojik baskınında başlangıcı olur bu kart.Kızlara hiç verilmemiş olan bu karttan Makino’da bir gün arkadaşını savunduğu için alır ve hayat onun için artık çekilmez olur.Ama o geri adım atmaz ve bu tavrı F4’ün lideri olan Domyouji’nin dikkatini çeker.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir