Film severler ve film arayışı içinde olanlar için Imdb sıralaması serimiz devam ediyor.

11-Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001) – Tür: Macera, Dram, Fantastik –  Imdb Puanı:8.8 

Konusu:Bir grup kahramanın dünyalarını şeytani güçler birliğinden kurtarma mücadeleleri… Hobbit’ler, cüceler ve halk, şeytani güçle savaşmak için bir araya geliyorlar.

 

12- Forrest Gump (1994) – Tür: Dram, Romantik –  Imdb Puanı:8.8 

Konusu:Zeka seviyesi 75 olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. Zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest Gump (Tom Hanks) zamanla akla mantığa uymayan başarılara imza atıyor. Her ne kadar zeka seviyesi düşük olsa da fiziksel olarak son derece sağlam olan Forrest Gump, zamanla gelişen olaylar zincirinde bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya götürüyor.

13-Yıldız Savaşları Bölüm V: İmparatorun Dönüşü (1980) -Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik – Imdb Puanı:8.8 

Konusu:Yavin Savaşı’ndan sonra 3 yıl geçmiştir. Luke Skywalker, Han Solo ve Prenses Leia Organa Darth Vader İmparatorluk tarafından aranmaktadır ve Hoth buzul gezegeninde yerleri tespit edilir. Darth Vader ve ordusu asileri kıstırsa da asiler kaçmayı başarır. Fakat Vader onların peşini bırakmaya hiç niyetli değildir.

14-Başlangıç (2010) – Tür: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu – Imdb Puanı:8.8 

Konusu:Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir…

15-Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002) – Tür: Macera, Dram, Fantastik- Imdb Puanı:8.7

Konusu:Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin bu ikinci bölümünde Yüzük Kardeşliği’nin on üyesinin her birinin yaşadığı maceralar konu ediliyor. Frodo ve Sam, değişken yaratık Gollum’un rehberliğinde düşman topraklarının derinliklerine yol alıyor. Merry ve Pippin, gizemli ve canlı Fangorn Ormanı’a giriyor. Aragorn ise Legolas ve Gimli’nin kuşatılmış Rohan Krallığı’nda bir yolculuğa çıkıyor… Yüzük kardeşlerinin hep birlikte, İki Kule’den yayılan karanlık güçlere direnmeleri gerekmektedir.

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”17691″ name=”YouTube Rewind videosunda Türkiye izleri”]

[irp posts=”17295″ name=”Spotify’dan Bir kez öde, bütün yıl dinle! kampanyası”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe