Resimli anlatımlarla İnternet Paketinizden Tasarruf Etmenin Yolları

Çözüm her zaman basit olmuyor ama bazı uygulamalar veya özellikler var ki adeta internet paketimizi su gibi içip bize “yok sana internet, git wifi bul” diyorlar. Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri bu sıkıntıları hepimiz yaşıyoruz. Bazen 3g – 4g açık kalıp video izlerken fark ettiğimizde başımızdan aşağı kaynar sular dökülüyor. Bunun çözümünü bu yazımızda buluyoruz.

 

Twitter

 

Eğer bir twitter kullanıcısıysanız, Twitter aleminde neler olup bittiğini sürekli bildirim yoluyla alıyorsanız, uygulama sürekli twitter sunucularına bağlı olduğundan dolayı, verinizi sömürebilir bunun yolu ise ; Profil fotoğrafınıza tıklayın -> Ayarlar ve Gizlilik -> Veri Kullanımı -> Sadece WiFi ya da Asla‘yı seçmenizdir.

Instagram

Hepimiz Instagram kullanıyoruz, peki Instagram’ın bize bedelleri neler, Eğer sürekli Instagram’dan veri alıyorsanız, buda internet paketinizin tam bir düşmanı, Bunu da kapatmanın yolu ; Ayarlar -> Mobil Veri Kullanımı -> Daha Az Veri Kullan

Facebook

Facebook‘daki olay biraz farkı Facebook sizin uygulamada daha kolay gezinmenizi, takılmayı engellemeyi amaçlayarak videoları önceden yükler ve size hazır hale getirir. Bunu kapatmanın yolu ise şöyle ; Uygulama Ayarları -> Haber Kanağındaki Videolar Sesli Başlar seçeneğini kapatmanız sonra otomatik oynatmaya gelip asla otomatik oynatma’yı seçmelisiniz. 

Uygulama Öncüleri 

Örnek veriyorum bir bankanın yada herhangi bir uygulamanın, ana ekran widget(eklenti) kullanıyorsanız, bunu kaldırmanız da sizin için yararlı olacaktır. Hem şarj hemde İnternet bakımından.

Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın

[irp posts=”13813″ name=”Hayranlıkla baktığımız o fotoğrafların sahne arkası #3″]

[irp posts=”13497″ name=”İngilizce’de en çok kullanılan cümleler ve anlamları”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir