“Bu bir gizem, paranoya ve elbette, cinayet öyküsü. Bir şüpheli gerçekçilik denemesi. Smokinli canilerin, müşfik katillerin, tuhaf beyefendilerin kumara çevirdiği hayata yakılan bir ağıt… Dr. Jekyll ve Bay Hyde’ın yazarı R. L. Stevenson’dan 19. yüzyıl Londra’sının karanlık sokaklarına bir davet. Eğer hayattan gerçekten bıktıysanız sizi bir buluşmaya götürmek istiyoruz. Kulübe hoşgeldiniz!”

Bohemya Prensi Florizel ve  sırdaşı ve süvari birliğinin komutanı olan Albay Geraldine’in başından geçenleri anlatıyor kitap.Prens ve komutanı her akşam farklı bir kılığa girip sokakları geziyor farklı biriymiş gibi davranıyorlardır.Yine böyle bir gece yaşarken barda oturuyorlardır ve bu esnada elinde kremalı turtayla bir genç girer bara ve herkese bu turtadan ikram eder.Bu gençle arkadaş olurlar ve ondan İntihar Kulübü diye bir yerin olduğunu öğrenirler.

 

Başta böyle bir kulübün var olacağına inanmak istemezler ama aynı zamanda da kulübün amacını ve gerçekten olup olmadığını öğrenmek için kulübe girerler.Oyun gibi gelse de gerçekten böyle bir kulüp vardır.Ve insanlar bu kulübe ölmek için geliyorlardır. Kurayla iki kişi seçilir biri ölen biri de öldüren,İntihar Kulübü’nün işleyişi bu şekildedir.Kendi kendini öldüremeyen insanları öldürmek.Bunu yaparken de ölümlere kaza süsü vermek. Prens ve Albay içinde bulundukları durumun ciddiyetini yeni fark etmişlerdir.Çünkü bu sefer kurada Prens çıkmıştır.İşte her şey bundan sonra başlar.Yani gizemin bozulmaması adına devamı kitapta saklı.

Gizem ve anlatımı sade,sürükleyici kitapları sevenlere tavsiye ediyorum..

  • Yazar: Robert Louis Stevenson
  • Sayfa Sayısı:104
  • Çevirmen: Aslıhan Kuzucan
  • Yayınevi : İthaki Yayınları

Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın

[irp posts=”28685″ name=”Stephen King’in beklenen romanı çıktı: Uyuyan Güzeller”]

[irp posts=”13081″ name=”İngilizce Öğrenmeniz İçin İndirmeniz Gereken 5 Uygulama #1″]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir