İş hayatınızda bazen konsantrasyon, uyku, baş ağrısı gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız birazdan bahsedeceğimiz 10 altın tavsiye hem sizleri rahatlatıp hemde başarılı birer iş adamı veya patronun gözdesi bir adam olmanıza yardımcı olacaktır.

İş hayatı uzaktan görüldüğünden daha da zor olsada aslında insan olarak bizlerin gün içinde dikkat edeceğimiz bazı konularla iş hayatını daha keyifli hale getirebiliriz. Başta önemli olan birkaç sebeble birlikte daha sonra önemini yitiren ve dikkat edilmeyen bu konular aslında insan sağlığını tehdit etmekle kalmıyor, keyfimizide kaçıyor.

1-)Kesinlikle Uykusuz Kalmamalıyız.

Uykulu bir vücud insanlın en büyük düşmanıdır. Her konuda insanı zorlar, baş ağrısı, kırgınlık ve hastalıkların aslında bir çok temeli uykusuzluktan kaynaklanır. Uyku vücudumuzun en büyük dinlenme ve yenilenme kaynağıdır. Uykusunu alamayan bir insan iş hayatında büyük hatalar yapmaya meyilli olmasıyla birlikte dikkatsizlik te en büyük sorunu olabilir. Çözümü ise günde en az 8 saat uyumaktır.

2-)Radyasyondan Mümkün Olduğunca Kaçınmak.

İş hayatımızda hepimizin yaptığı en büyük hata aslında uzun süreli cep telefonu kullanımı ve cep telefonu kullanırken kulaklık vb. radyasyonu bir nebze de olsa engelleyecek cihazlar kullanmamamız, 8 saat çalışan bir insan günde 5 defa MR cihazına girmiş gibi radyasyon almış oluyor. Peki bunu engellemek için ne yapabiliriz ? Çözümü ise kulaklık kullanmak, hoparlör ise konuşmak, bilgisayardaki radyasyondan korunmak için ise iş yerinizde kaktüs beslemektir.

3-)Lens Kullanmamak.

Gözler kalbin aynasıdır derler ya hani, bilgisayar kullanımında da aynı durum geçerli uzun süreli lens kullanımı göz ağrısı ve baş ağrısı gibi sağlık sorunlarına yer açabilmekte. Gözlerinizi dinlendirmek için mümkün olduğunca lens kullanmamak, gözlük kullanmak ve arada gözlüğü çıkarıp gözleri dinlendirmek sağlık sorunlarının bir nebze de olsa bu sorunun önüne geçebilir.

4-)İş Bilgisayarınızın Masaüstüne Dikkat Etmek.

İş bilgisayarı kullanırken küçük ekran kullanmak, rahat klavye kullanamamak ve bilgisayar kullanırken ana ekranda oluşan dosya kirliliği dikkat dağınıklığı gibi konsantrasyon bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu ise iş hayatında zorluk yaşamaya davet ediyor.

5-)İş Sırasında Özel Hayatınıza Olabildiğince Az Zaman Ayırınız.

Bazen hayatınızda kötü şeyler olabilir, sevgilinizle kavga etmişsinizdir gibi ama maalesef iş hayatında bunların pek önemi yok çünkü iş hayatı acımasız. Sadece kendisine ilgi bekleyen bir bayan gibidir iş hayatı, eğer gerekli ilgiyi göstermezseniz, kendinizi kartınızla geçtiğiniz bankonun arkadasında veya ofisin dışında buluverirsiniz.

Aslında bakarsanız hepimiz aslında hizmet, katma değer üreten, ekonominin çarklarını döndüren firmalarda veya homeofis adı verilen yine ekonomiye can verecek olan durumlarda iş hayatımızı devam ettiriyoruz. En önemlisi bu hayatı devam ettirirken hakkını vererek devam ettirmek. Başarıya tırmanan en önemli adım budur.

 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir